Objemné batohy neušly pozornosti strážníků

11.04.2012 08:39

Pozornosti strážníků neušli v pátek odpoledne v Purkyňově ulici dva muži nesoucí objemné batohy. Jakmile spatřili strážníky, viditelně znervózněli. A není se co divit. Jejich batohy byly totiž plné kovového odpadu. Jejich kořistí se staly součásti kolejiště jako např. podložky pod kolejnice, spojovací patky kolejnic, šrouby atd. Sedmadvacetiletý Plzeňan s o málo mladším společníkem tvrdil, že vše vzali ze staveniště železničního koridoru, mezi Prokopovo ulicí a jižního nádraží ČD, a to ze souhlasem jednoho ze zaměstnanců stavební firmy. Obhlídkou staveniště však hlídka městské policie nezjistila nikoho, kdo by jim daný souhlas k odebrání součástek dal. Věc je v šetření státních policistů.

 

 

V nedělních ranních hodinách hlídka strážníků při pravidelné kontrolní činnosti na Klatovské třídě přistihla pětadvacetiletou ženu, která vyhazovala odpadky z plastových popelnic. Paní prý uvnitř hledala nějaké oblečení, popř. něco k snědku. Provedenou lustrací v evidencích PČR bylo zjištěno, že je po ženě z jižního Plzeňska vyhlášeno celostátní pátrání. Ještě než byla předána státním policistům, vyřešili s ní strážníci spáchaný přestupek proti veřejnému pořádku.

 

 

V pondělí odpoledne zasahovala hlídka městské policie na Doubravce, a to na křižovatce ulic Lesní, Na Kovárně. Podle telefonátu, který přijal operační strážník na tísňové lince 156 se měl na tomto místě povalovat opilec. Když strážníci dorazili na místo, zjistili, že se v tomto případě nejedná o opilce. Pán ležel na chodníku bez pomoci. U úst měl bílou pěnu a nereagoval na slovní podněty. Po chvíli se ho hlídce podařilo přivést k vědomí. 59-letý Plzeňan si stěžoval na bolesti obou nohou a hlavy. Muž nakonec skončil v péči lékařů zdravotnického zařízení Privamed.

 

 

 

 

 

Jana Pužmanová

tisková mluvčí MP Plzeň

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/P4060002.jpg


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·