Občanský průkaz nebo pas pohodlněji

31.05.2012 18:47

Mimořádné úřední hodiny každý den v týdnu, místnost pro matky s dětmi. To jsou dvě další novinky, kterými chce magistrát města od června vyjít vstříc žadatelům o nový občanský průkaz nebo cestovní pas.  

Magistrát města Karlovy Vary se od začátku letošního roku potýká s novým systémem pro občanské průkazy a cestovní pasy. Jeho kapacita nestačí nárůstu žadatelů – dříve se totiž o občanský průkaz mohlo žádat i na matričních úřadech, dnes to lze pouze na úřadech obcí s rozšířenou působností. Magistrát už dříve zavedl další úřední hodiny v pátek dopoledne, i tak se ale tvoří fronty a nedaří se odbavit všechny zájemce. Velice nepříjemné je čekání především pro malé děti – které od 27. června už nebudou moci vycestovat zapsané v dokladech svých rodičů, ale musí mít doklad vlastní. Samozřejmě tyto problémy neřeší karlovarský magistrát jako jediný v České republice, týká se ve větší či menší míře všech podobných úřadů v České republice.

Samospráva města se rozhodla investovat do zvýšení kapacity pracovišť občanských průkazů a cestovních pasů, a napravit tak kapacitní nedostatky nového státního systému. Požadované zvýšení kapacit však nějakou dobu potrvá. Než budou dostatečné pro zvládání běžné poptávky v obvyklých úředních hodinách, magistrát dočasně zavádí úřední hodiny každý pracovní den.

Úřední hodiny pracoviště občanských průkazů a cestovních pasů do 1. 6.

PO         08:00-12:00      13:00-17:00     
ST          08:00-12:00      13:00-17:00     
PÁ         08:00-12:00

Úřední hodiny pracoviště občanských průkazů a cestovních pasů od 1. 6.

PO         08:00-12:00      13:00-17:00     
ÚT          08:00 - 14:00
ST          08:00-12:00      13:00-17:00     
ČT          08:00 - 14:00
PÁ         08:00-12:00

 

Pro ulehčení případného čekání otevírá magistrát místnost pro matky s dětmi. Nachází se v prvním patře, v bezprostředním sousedství pracoviště občanských průkazů a cestovních dokladů, je zde k dispozici přebalovací stůl, tekoucí voda a o poznání větší soukromí než na chodbě magistrátu. Místnost pro matky s dětmi neslouží jen žadatelům o občanský průkaz či pas, ale mohou ji využít i rodiče, kteří míří s novorozencem na matriku, nebo na kterékoliv jiné pracoviště.

 

Vzhledem k častému zklamání, kdy musíme žadatele požádat o další návštěvu, magistrát upozorňuje, že při žádosti o cestovní pas dítěte do 18 let je nutná přítomnost rodiče. Žadatelé musí předložit originál rodného listu dítěte a platný osobní doklad rodiče. Přítomnost rodiče je nutná i u dětí starších 15 let, a v jejich případě je nutno předložit také občanský průkaz dítěte.

 

Jan Kopál
Tiskový mluvčí

Magistrát města Karlovy Vary

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·