O víkendu se strážníci rozhodně nenudili

23.04.2012 16:48

V noci z pátku na sobotu proběhla na katastrálním území MO Plzeň 1 součinnostní  akce  městské policie, Policie ČR- obvodního oddělení Lochotín a Vinice, Policie České republiky – Služby cizinecké policie a příslušníků  Celní  Správy.  Spolu se všemi se na akci vydal starosta MO Plzeň 1 p. Miroslav Brabec, dorazili i členové Komise bezpečnosti a veřejného pořádku, nechyběla pracovnice Odboru sociální právní ochrany dítěte.

            Akce byla zaměřena na pátrání po osobách, dále pak na kontrolu nepovoleného nalévání a konzumace alkoholu osobám mladším osmnácti let. Celníci se zaměřili na kontrolu nelegálního zaměstnávání cizinců. Příslušníci Služby cizinecké policie se věnovali kontrole dodržování pobytového režimu cizinců podle zákona o pobytu cizinců a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách.

Cílem všech se stala i místa, kde se často zdržují často občané bez přístřeší, dále pak herny, bary a kluby ve zdejším obvodu.

            V jednom klubů uvízla v jejich sítích dvě sedmnáctiletá děvčata. U jedné  z nich byla naměřeno  v dechu 1, 01 promile alkoholu. Oba případy si rovnou na místě převzala k dořešení pracovnice Odboru sociálně právní ochrany dítěte.

 

 

 

                        O tomto víkendu se plzeňští strážníci rozhodně nenudili-  v jejich sítích uvízl řidič se zákazem řízení, pod vlivem návykových látek a zachraňovali životy.

                        V pátek odpoledne upoutalo pozornost strážníků městské policie v Kotíkovské ulici osobní motorové vozidlo Renault. Nesvítilo mu přední světlo, a proto ho zastavili. 27-letý muž  ze  severního Plzeňska se hlídce na místě přiznal, že  mu  byl  uložen  zákaz  řízení  motorových vozidel. Případ  je v šetření státní policie.

                         V sobotu, před jednou hodinou odpoledne zasahovala hlídka městské policie u případu v ulici U Borského parku. Strážníci byli požádáni o prověření přijatého oznámení na linku záchranářů. Podle nich tady měli pořezaného bezdomovce.  Na daném místě nalezla hlídka   43-letého muže ze Slovenska, který měl ovázanou a zaškrcenou levou ruku v místě zápěstí. Pod ním byla postupně zasychající louže krve. Přivolaná RZS si pána převzala k dalšímu ošetření.

                        Další dva zachráněné životy si na své konto mohli připsat strážníci v neděli. Po jedné hodině v noci vyjeli k případu do jedné z plzeňských restaurací v centru města. Před uzavřením provozovny našel oznamovatel na pánských toaletách opilého muže. Doslova na poslední chvíli mu pomohli strážníci. 22-letého Plzeňana objevili  totiž  v bezvědomí, zaklíněného hlavou mezi zdí a pisoárem, se zakrváceným obličejem a nedýchajícího. Zraněného se jim podařilo vyprostit. Poté mu zprůchodnili dýchací cesty a následně se jim ho podařilo i přivést k dýchání. Po chvilce, kdy byl ve stabilizované poloze se z této polohy začal zvedat. K dalšímu ošetření si ho převzali záchranáři.

                        Jen o vlásek unikl v jisté smrti opilec, který si „ustlal“ v kolejišti nedaleko od železničního přejezdu v Samaritské ulici. Naštěstí si jej všimla hlídka městské policie, která tudy zrovna projížděla. Strážníci odstavili vozidlo a běželi muži na pomoc. Zjistili, že tento leží horní částí těla na kolejích a nevnímá. Hlídka jej zvedla a odtáhla do bezpečné vzdálenosti od železničního koridoru. V tu chvíli se rozeznělo výstražné znamení signalizačního zařízení, které upozorňovalo na blížící se vlak, následně se spustily závory. Právě ve chvíli kdy vyčerpaní strážníci muže pokládali na zem, projel vlak. Opilce následně hlídka odvezla k vystřízlivění na záchytku.

           

            V noci z neděle na pondělí zastavila hlídka městské policie na Americké řidiče motorového vozidla Peugot. Jeho styl jízdy byl poněkud podezřelý. 20-letý mladík z jižního Plzeňska  byl  vyzván,  aby  se podrobil jak dechové zkoušce, tak zkoušce ke zjištění  návykové látky. Zkouška k orientačnímu zjištění návykové látky skončila s pozitivním výsledkem na Methamphetamines. Celou věc si na místě převzali k došetření policisté ČR.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/DSCN7421.jpg

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/DSCN7405.jpg

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/DSCN7383.jpg

 

 

Jana Pužmanová

tisková mluvčí MP Plzeň


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·