O prázdnináchchodí do škol místo žáků stavebníci

01.08.2014 19:46

 V letních měsících jsou v plném proudu rekonstrukce a opravy krajských škol. Karlovarský kraj na potřebné stavební práce vyčlenil pro letošní rok okolo 30 milionů korun. Novou fasádu a zrekonstruovanou přístupovou cestu bude mít Gymnázium a obchodní akademie v Mariánských Lázních. Stavební akce přijdou na více než 4 miliony korun.  Žáci chebského a ašského gymnázia se dočkají vyměněných oken, v Aši navíc dojde k decentralizaci vytápění. Měnit okna se budou za téměř dva miliony také na Střední průmyslové škole keramické a sklářské v Karlových Varech. „Během prázdnin se rovněž upravují prostory domova mládeže v Drahovicích pro přestěhování Pedagogicko-psychologické poradny v Karlových Varech. V Ostrově zrekonstruují elektroinstalaci na gymnáziu a tamní Základní škola praktická a základní škola speciální bude mít nově opravené sociální zařízení. Obě akce jsou celkem za téměř 4 miliony korun,“ doplnil náměstek hejtmana Martin Havel.

 

Úpravy rozvodů ústředního topení čekají Dětský domov Mariánské Lázně, rekonstrukcí sociálního zařízení projde mariánskolázeňský Domov mládeže. V Dětském domově v Plesné provedou stavebníci odvlhčení budovy za 1,3 milionu korun.

 

Čilý stavební ruch panuje také v prostorách Prvního českého gymnázia Karlovy Vary. Výstavba západního křídla budovy patří k největším projektům Karlovarského kraje s dotací z ROP Severozápad. Celkové náklady včetně dotace a spoluúčasti Karlovarského kraje by měly dosáhnout 49 milionů korun. Kompletní dokončení projektu se plánuje na podzim příštího roku. 

 

Zdroj:TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje 

LPP


 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·