NS-LEV 21 - Ivo Mlátilík: Hodlám zmrazit růst cen vodného a stočného v chebském okrese

21.06.2012 19:45

Na středeční valné hromadě vodárenské společnosti CHEVAK byli z představenstva firmy odvoláni předseda Radomil Gold, místopředsedkyně Michaela Polidarová a člen Vladimír Skala. Nově byl do představenstva zvolen starosta Františkových Lázní a 1. místopředseda Národních socialistů – levice 21. století v Karlovarském kraji Ivo Mlátilík.

 

Díky novému složení představenstva bylo zamezeno rozdělení hospodářského výsledku společnosti formou dividend a tantiém, což by znamenalo vyvedení několika desítek miliónů korun menšinovým německým akcionářům CHEVAKu. Představenstvo dále kategoricky odmítlo návrh na zvýšení platu managementu firmy, který podali odvolaní členové Polidarová a Gold, působící zároveň jako generální ředitelka a ekonomický manažer společnosti.

 

Starosta Ivo Mlátilík, který je zároveň kandidátem na hejtmana Karlovarského kraje za národní socialisty, k dramatickému obratu ve vodohospodářské firmě sdělil:

 

Vítám své zvolení do představenstva CHEVAKu, posílilo vliv měst a obcí, které firmu většinově spoluvlastní. Naším nejbližším cílem je zvolit nové vedení představenstva, které bude více respektovat zájmy českých vlastníků. Především však hodláme zabránit plánovanému zdražení vody na Chebsku. Osobně se zasadím o zmrazení cen vodného a stočného pro následující rok. Dokonce jsem přesvědčen, že úsporami uvnitř firmy, snížením odměn managementu, lepším zadáváním zakázek a celkovým důrazem na hospodářský růst společnosti CHEVAK budeme schopni v dalších letech ceny za vodu snížit až od 10 procent. Národní socialisté rozhodně vystupují proti neúnosnému zdražování základních lidských potřeb, mezi něž patří i energie v domácnostech. Moje kroky mají dokázat, že svá slova myslíme vážně a dokážeme je měnit v činy. Zároveň bych rád ukázal dalším vodohospodářským společnostem v republice, že to jde i bez růstu cen, na který doplatí běžní spotřebitelé, především pak sociálně nejslabší skupiny, jako mladé rodiny s dětmi nebo senioři.“

 

Tomáš Sazima, tiskový mluvčí NS-LEV 21

 

http://www.karlovarsky.nslev21.cz

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·