Nový primátor odsoudil chování pseudofanoušků

07.11.2014 18:41

Primátor Zrzavecký při setkání s prezidentem FC Viktora Plzeň Paclíkem odsoudil chování některých fanoušků v zápase se Spartou

 

Primátor Martin Zrzavecký schvaluje postup vedení fotbalového klubu Viktoria Plzeň vůči pseudofanouškům, kteří narušují utkání první fotbalové ligy. Při setkání s vlastníkem klubu Tomášem Paclíkem odsoudil použití pyrotechniky, potyčky i agresi několika neukázněných jedinců, kteří svým jednáním třikrát pozastavili sobotní (1. 11.) zápas mezi Viktorií a Spartou.

 

„Viktoria zvládla duel výborně, ale celkový dojem zbytečně komplikovali vlastní fanoušci. Riskovali tím přerušení zápasu, ale co je podstatnější, ohrožovali ostatní diváky,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

 

Poprvé mohl primátor Zrzavecký ocenit pořízení nového kamerového systému Panomera, kterým stadion ve Štruncových sadech disponuje jako jediný v České republice od konce září. Multifokální senzorová soustava umožňuje sledovat rozsáhlé plochy ve velmi vysokém rozlišení z jednoho místa. Díky ní mohli být v krátké době určeni čtyři diváci, kteří použili při utkání Viktorie se Spartou pyrotechniku. „Už nyní můžeme říct, že se investice města do této ´kamerové´ novinky, kterou zatím využívá jen několik desítek stadionů v Evropě, vyplatila. Bezpečnost diváků je pro nás na prvním místě,“ podotkl primátor.

 

Podle Tomáše Paclíka podala Viktoria trestní oznámení na neznámého pachatele. Při očekávaném finančním trestu od disciplinární komise fotbalové asociace bude vzniklou škodu vymáhat právě po jednotlivých vinících. „Městu Plzeň patří obrovský dík za to, že nadále zlepšuje prostředí Doosan Areny pro všechny milovníky plzeňského sportu. Důkazem toho je jak zmíněný kamerový systém Panomera, tak také probíhající dostavba jižního bloku tribuny. Vážíme si pravidelně zaplněných tribun Doosan Areny a o to více chceme na všech zápasech Viktorie udržet kulturní prostředí a stoprocentní bezpečnost. Řešení sobotních událostí je tak pro nás v tuto chvíli jednou z priorit,“ uvedl prezident plzeňského klubu Tomáš Paclík.

Zdroj: TZ Magistrátu města Plzně

LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·