Novinkou Slavností svobody je iTAGová stezka

03.05.2012 20:38

Slavnosti svobody mají svoji iTAGovou stezku. Je do ní zařazeno dvanáct míst. Devět z nich jsou důležitými body oslav osvobození Plzně americkou armádou, zbývající tři nabízí program slavností. Jednu z nejmodernějších informačních technologií, k jejímuž využití je zapotřebí mobilního telefonu s internetovým připojením a nainstalovanou čtečkou QR kódů, mohou využít domácí i cizinci. Je připravena v česko-anglické verzi.

 

„Uživatel se prostřednictvím kódu dozví informace o místě, na kterém se právě nachází. Stezka ´Slavnosti svobody´ nabízí dvanáct zajímavých a zároveň důležitých bodů oslav osvobození Plzně Američany. Jsou mezi nimi památníky, pamětní desky, muzeum generála Pattona ´Patton Memorial Pilsen´ a americký tank Sherman umístěný v zoologické zahradě. Tři místa budou informovat o akcích, které je možné v rámci programu Slavností svobody navštívit,“ uvádí náměstkyně primátora Eva Herinková.

 

Na každém z dvanácti míst jsou k dispozici informační štítky obsahující takzvaný QR kód a NFC čip, který se chová jako bezkontaktní čipová karta komunikující na krátkou vzdálenost. „QR kódy lze číst běžným mobilním telefonem vybaveným fotoaparátem, s přístupem k internetu a některou z volně dostupných aplikací pro čtení QR kódu,“ vysvětluje Zuzana Smotlachová, vedoucí odboru prezentace a marketingu plzeňského magistrátu. Po přečtení kódu telefon zobrazí webovou stránku místa s informacemi. „V případě, že telefon podporuje NFC technologii, je získání informací jednodušší. Stačí pouze přiblížit telefon ke štítku a automaticky se zobrazí požadovaná informace o místě,“ doplňuje Smotlachová.

 

Štítky pro přiložení mobilních telefonů se nachází v blízkosti jednotlivých bodů na navigačních sloupech nebo sloupech veřejného osvětlení. Informace jsou k dispozici v českém a anglickém jazyce. „Věříme, že naši i zahraniční návštěvníci oslav osvobození informace získané na místě ocení. Navíc si je mohou stáhnout pro pozdější využití,“ říká Zuzana Smotlachová.

 

Projekt iTAGové stezky připravilo město Plzeň ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky. iTAGy tak rovněž nabízí informace, jak na jednotlivá místa dojet městskou veřejnou dopravou.

 

Instalaci iTAGů na jednotlivých místech provedou odborníci v průběhu 3. května. Pouze ze tří míst, která upozorňují na program Slavností svobody, budou po skončení akce odstraněny.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·