Novinka: Severní cyklobus z Plzně do Manětína a Nečtin

28.06.2012 14:38

Pro letní sezónu 2012 připravila společnost ČSAD autobusy Plzeň další novinku pro kolaře i pěší turisty. Na stávající autobusové lince č. 460030 z Plzně do Manětína a Nečtin bude o víkendech a svátcích v období od soboty 30. června do neděle 2. září umožněna rozšířená přeprava jízdních kol jako tzv. Severní cyklobus.

Poslední červnovou sobotu zahájí plný provoz i Zelené autobusy po Šumavě. Oblíbené turistické linky budou v pravidelných intervalech jezdit mezi železnorudským Špičákem a Kvildou, mezi Horskou Kvildou a Bučinou a z Nové Pece na Jelení vrchy v jižní části Šumavy. Už od 1. června je také posílena doprava na lince ze Sušice přes Kašperské Hory a Modravu na Kvildu, kdy je rovněž možná přeprava jízdních kol formou cyklobusu.

SEVERNÍ CYKLOBUS
ČSAD autobusy Plzeň a.s. rozšiřují svoji síť cyklobusových linek v Plzeňském kraji.  Autobusy se speciálním vlekem pro 19 jízdních kol se tentokráte vydají z Plzně směrem na sever až k hranicím s Karlovarským krajem. Tzv. Severní cyklobus pojede o víkendech z Plzně do Manětína a Nečtin po celé letní prázdniny až do 2. září.

V sobotu vyrazí autobus z Centrálního autobusového nádraží v Plzni ve 12:30. Přes čtvrť Bolevec pokračuje do Horní Břízy, přes Dolní Bělou a Manětín až do zastávky Nečtiny, kam dorazí ve 13:51 hod.
V neděli jede cyklobus už v 8:20 ze zastávky Plzeň,CAN a po stejné trase dojede v 9:20 do cílové zastávky Manětín,nám. Ve směru do Plzně jedou autobusy shodně v sobotu i neděly (svátek), a to ve 16:27 z Nečtin, v 16:40 z Manětína, s dojezdem v 17:40 na CAN.
Lze si tedy naplánovat kratší výlet na sobotní odpoledne nebo třeba také na celou neděli! Zdatnější jedinci mohou dojet nazpět po vlastní ose, ostatní jistě rádi využijí zpátečního spoje v podvečerním čase. Přistupovat a vystupovat lze pochopitelně ve všech zastávkách po trase cyklobusu.
V dosahu zastávek se nachází mnoho turisticky atraktivních objektů či lokalit. Rozsáhlé lesní porosty, zámek Manětín, staré mlýny podél Manětínského potoka, hrad Nečtiny, údolí Střely, městečko Rabštějn n. Střelou, vrch Kozelka, viklany Bába a Dědek u Žihle, zámek Žlutice, pivovar Chyše a další.
Cestující z Plzně tak mají o prázdninách k dispozici na výběr hned ze tří možných přímých cyklobusových linek do turisty navštěvovaných oblastí. V sobotu jede z Centrálního autobusového nádraží nejprve v 7:45 Brdský cyklobus do Příbrami, v 8 hodin Cyklobus Český les do Bělé nad Radbuzou a ve 12:30 Severní cyklobus do Nečtin.
V neděli jede opět v 7:45 Brdský cyklobus do Příbrami, v 8 hodin Cyklobus Český les do Bělé nad Radbuzou,Železné a hned v 8:20 Severní cyklobus do Manětína.
Zájemci si mohou místo v cyklobuse předem zarezervovat v Plzni na Centrálním autobusovém nádraží, Husova 60 v pracovních dnech v době od 8:00 do 16:00 hodin a to buď osobně nebo telefonicky na čísle 377 327 272.
 

http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/6576/6576989_a42fa59f53c1f2494cd96bf243997309/images/cyklobusy.jpg?ver=0


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·