Nová triatlonová generace vládla v sobotu v Karlových Varech

24.08.2015 20:20

 

 

Sobota patřila na CIS CITY TRIATHLONu jasně nastupující triatlonové generaci. Absolutní prvenství ze závodu OPEN si z Karlových Varů odvážejí Iveta Fairaislová a Ondřej Olšar.

 

Triatlonový víkend v největších českých lázních tradičně otevřely děti. WITTE Automotive BABY Duathlonu se zúčastnilo více než pět desítek závodníků a závodnic ve věku od 3 do 12 let. Na start se postavily také rodinné štafety.

Od 13 hodin bojovaly o tituly mistrů republiky žáci a žákyně. Početné startovní listiny a kvalitní výkony prokázaly, že kategorie 8-11, 12-13 a 14-15 let jsou budoucím motorem pro český triatlon.

Víkendový program jubilejního 10.ročníku CITY TRIATHLONu pokračoval od 18 hodin závodem OPEN, jehož součástí byl také Český pohár dorostu a juniorů. V kategorii mužů i žen se prosadila nastupující generace. Na stupních vítězů se objevily nové tváře a nová jména (Ondřej Olšar, Vojtěch Sommer, Martin Olšan, Iveta Fairaislová, Jana Brantlová) vedle stálic, jakými je třeba Lenka Fanturová nebo Pavel Paták.   

Správně pro Karlovy Vary rozhodně načasovaly formu Francouzky Audrey Merleová a Leonie Periaultová. Na stupních vítězů je v Karlových Varech doplnila stříbrná Němka Sieburgerová. Evropský pohár mužů přinesl běžecké drama a strhující finiš Auréliena Lebruna, který v posledním 2,5 kilometrovém okruhu nechal za zády Jorgena Gundersena a Matthew Bakera.

 

Nedělní program Evropského poháru zahájily v 10 hodiny ženy. Na mole na koupališti Rolava v centru Karlových Varů se jich sešlo 24. Tři okruhy plavání rozdělily startovní pole na tři skupiny, včele s favoritkami z Francie a Itálie. Druhou skupinu plavkyň táhla Jitka Šimáková a dobrou výchozí pozici pro cyklistiku si vytvořila také Jana Machačová. Náročné cyklistické okruhy startovní pole rozdrobily. Na čele do posledního okruhu vjížděla Audrey Merleová a za ní pětice pronásledovatelek, které včetně Machačové vzorně spolupracovaly. Na běžeckých tratí podél lázeňských kolonád uprostřed Karlových Varů si Merleová svoji pozici upevňovala v každém kole. Strhující nástup Francouzky soupeřky v běhu zlikvidovat nedokázaly a její náskok na stříbrnou Němkou Sieburgerovou byl v cíli 2:15 minut a na bronzovou Periaultovou 3:17 minut.

České barvy po odstoupení Jitky Šimákové v jednom z cyklistických kol hájilo duo Machačová – Švadlenková. Jana Machačová své 7. místo na Evropském poháru žen v Karlových Varech komentovala slovy: "Povedlo se mi plavání, udržela jsem se s vedoucími závodnicemi. Holky v mojí skupině na kole dobře spolupracovaly. Trať byla opravdu hodně těžká. Běh se mi také povedl a jsem spokojená." Pavlína Švadlenková dokončila závod na 16. místě a také ona posbírala body do celkového hodnocení EP.

 

Odpolední triatlonové drama se odehrálo v podání mužské kategorie, čítající 48 závodníků. Po plaveckém úseku jasně vedl Nor Jorgen Gundersen. Cyklistickou část absolvovali s přehledným náskokem ve trojici s Jonasem Breinlingerem (GER) a Janem Volárem (CZE).  Podobně jako ženy také jejich mužské triatlonové protějšky si musely poradit se sedmi 21% stoupáními na Zámecký vrch. V kulisách lázeňských kolonád se v čele pohybovala trojice Gundersen, Breinlinger a Volár.V roli běžecké stíhačky se za nimi vydali Aurélien Lebrun a Matthew Baker, každý ukrajující až minutu na jednom okruhu.  Před hotelem Thermal bylo o vítězství v podání francouzského triatlonisty Auréliena Lebrun rozhodnuto. Jan Volár neuhájil bronzový stupínek pod běžeckým náporem Australana Bakera. V Karlových Varech dokončil závod na 4.příčce. V TOP20 bodovali také František Kubínek (17.) a František Linduška (19.)  

Slavnostní ceremoniál mnohé přesvědčil, že triatlon je sportem skutečně pro všechny. Vyhlášeny byly také výsledky PARATRIATHLONu v kategorii zrakově postižených a udělena cena fair play paní Haně Horákové v kategorii handicapovaných vozíčkářů. CIS CITY TRIATHLON Karlovy Vary jako každoročně uzavřely tříčlenné firemní, týmové či rodinné štafety.

Zdroj: TZ CITY TRIATHLONu


LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·