Není bezdomovec jako bezdomovec

25.09.2012 16:25

Bezdomovectví – jedna z tváří dnešní společnosti, je nedílnou součástí všech větších měst. Pomalu si zvykáme. Bezdomovcem se může stát v podstatě každý, otázkou je, jak se s tím vypořádá. V Karlových Varech se setkáváme s osobami, které se snaží dostat ze dna společnosti, využívají služeb neziskových organizací a veřejnost je možná jako bezdomovce ani nevnímá. Bohužel máme tu také druhou skupinu bezdomovců, která již rezignovala na základní společenské hodnoty a veřejnosti znepříjemňuje život. Právě s touto skupinou bezdomovců se každý den potýkají strážníci městské policie, ať již při vykazování, umravňování a někdy i převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Beztrestnost v přestupkové rovině, dodává těmto lidem neopodstatněnou sebedůvěru. Není proto divu, že čas od času dojde i útoku na zasahující hlídku.

Poslední případ se odehrál včera v 15:00 hodin, kdy byli strážníci přivolání pracovníky realitní kanceláře do Lidového domu, jelikož se zde neoprávněně zdržovaly dvě osoby a neakceptovaly výzvy k opuštění objektu. Po příjezdu strážníků na místo se jeden z bezdomovců umoudřil a po výzvě místo opustil, zatímco druhý začal uniformované muže častovat vulgárními nadávkami. Při další výzvě se muž po strážníkovi ohnal a udeřil jej do hrudi. Další postup byl jen výsledkem předešlého. Muž skončil v poutech a putoval do rukou přivolané hlídky Police ČR. Vlastník objektu rovněž nahlásil policii škodu na majetku.

Vedle nebezpečí nákazy žloutenkou či jinou nemocí musí strážníci při kontaktu s bezdomovci počítat i s podobnými reakcemi. Obezřetnost je tedy na místě.

 

Bc. Marcel Vlasák

velitel MP

Městská policie Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·