Nemocnice v Chebu má novou ústavní lékárnu

02.11.2012 14:46

Moderní zázemí pro výdej léků, léčebných a zdravotních prostředků nabídne pacientům nová ústavní lékárna nemocnice v Chebu. V provozu by měla být od počátku listopadu.

„Věřím, že pacienti z řad obyvatel i návštěvníků Karlovarského kraje ocení kvalitu nově zbudovaného zázemí pro lékárenské služby přímo v areálu chebské nemocnice.Do vybudování nové ústavní lékárny nemocnice v Chebu jsme investovali celkem 4, 5 milionu korun," uvedl hejtman Josef Novotný.

Cílem přestavby bylo zkvalitnění, přiblížení a zekonomičtění zdravotnických a následných služeb pacientům, ať už po vyšetření nebo po hospitalizaci v nemocnici v Chebu. "Nová lékárna se bude snažit o takovou doplatkovou politiku, aby bylo pro pacienty chebské nemocnice i ostatní obyvatele Chebska výhodné přijít pro léky právě sem," uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Luděk Nečesaný.

Nová ústavní lékárna byla vybudována v místech stávajícího objektu G-H nemocnice v Chebu, který v současné době využívá Zdravotní záchranná služba. V prvním nadzemním podlaží stávajícího objektu se nachází bezbariérový prostor pro výdej léků, léčebných a zdravotních prostředků. Lékárna tak nabízí svým klientům komfortně řešený prostor, kde si mohou vyzvednout vše potřebné. Na východní straně objektu vznikl prostor pro příjem zboží, hygienické a sociální zázemí, sklad, přípravnu léčebných prostředků a umývárnu skla. Přestavbu stávajícího objektu G-H nemocnice v Chebu zajišťovala firma ALGON. Stavební práce trvaly dva měsíce, od konce červencem začátku října 2012.

Lékárna ChebChebská nemocnice se také může pochlubit zbrusu novým moderním počítačovým tomografem (CT), díky kterému mohou chebští radiologové výrazně rozšířit indikační spektrum vyšetření u pacientů z celého regionu. „Jedná se o nový tzv. 64řadý přístroj, který je druhým nejkvalitnějším v Karlovarském kraji. Díky němu můžeme provádět daleko širší spektrum výkonů zejména u onkologických pacientů,“ vysvětlil primář chebského radiodiagnostického oddělení Václav Vokáč s tím, že nové CT automaticky vyhledává nádory i metastázy a v čase sleduje jejich velikost. Kromě toho umožňuje přístroj například i vyšetření cévního a neurovaskulárního systému. Ve zkušebním provozu tým lékařů přístroj prověřil a podle primáře jsou s jeho fungováním naprosto spokojeni. Cena CT skeneru činí 13.2 milionu korun, na jeho pořízení se podílel Karlovarský kraj i město Cheb. "Nutno dodat, že jde o nejvýhodněji pořízený zdravotnický přístroj v ČR za několik let," uzavřel generální ředitel KKN Luděk Nečesaný.

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·