Německo, Anglii nebo Ajax

19.12.2012 17:03

Ve čtvrtek od 14 hodin se rozběhne los jarních kol Evropské ligy. Fanoušci mají možnost jej sledovat na stanici ČT Sport, která slavnostní losování ze švýcarského Nyonu vysílá přímým přenosem.

V napětí budou pochopitelně také všichni fanoušci Viktorie Plzeň, kteří měli v posledních deseti dnech možnost hlasovat o vysněném soupeři pomocí ankety na webových stránkách klubu. Bezmála třetina z celkově 2 tisíc hlasujících fanoušků červeno-modrých by ráda jako nejbližšího soupeře Viktorie Plzeň ve vyřazovací části Evropské ligy viděla Tottenham Hotspur. S odstupem následuje nizozemský mistr Ajax Amsterdam a trojici nejatraktivnějších celků z pohledu plzeňských fanoušků uzavírá milánský Inter.

Podobný názor má i Pavel Vrba. „Chtěli bychom soupeře, který hraje kombinační fotbal. V tomto ohledu se nabízí například Ajax Amsterdam. Jsem přesvědčen, že bychom s nizozemským protivníkem sehráli zajímavé zápasy, které by se líbily také fanouškům, “ vyslovil nahlas své přání trenér Viktorie. „Amsterdam by byl skvělý soupeř právě proto, že hraje ofenzivním stylem. Hráči i fanoušci by si tohle dvojutkání určitě užili,“ přidává se benjamínek David Štípek.

Také Václav Procházka zmiňoval především týmy na západ od Plzně. „Tottenham nebo Newcastle jsou samozřejmě týmy, proti kterým by si chtěl zahrát každý. Kvůli našim fanouškům bych se ale nezlobil ani za soupeře z Bundesligy. Hraje se tam kvalitní fotbal a v porovnání s ostatními možnými soupeři to je od našich hranic nejblíž, “ dodává stálice obranných řad Viktorie.

Naopak tři z nejvzdálenějších možných soupeřů Viktorie Plzeň si také v anketě fanoušků vysloužili nejméně hlasů. Anži Machačkala, Dynamo Kyjev a Zenit Petrohrad se v anketě dočkaly nejmenší podpory a také mezi hráči by se příznivce týmů z východu hledal jen těžko. „Samozřejmě, že je příjemnější letět hodinu a půl, než pět. I pro naše fanoušky by určitě bylo výhodnější, kdyby nám nalosovali soupeře z bližších destinací. Nicméně jsem přesvědčen, že sportovně se popereme s kýmkoliv, takže se losem nechám překvapit,“ uzavřel kapitán Pavel Horváth.

 

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer

FC Viktoria Plzeň, a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·