Nejrychlejší střelci jsou z Karlových Varů

16.05.2014 09:48

Ve čtvrtek 15. května se uskutečnil jedenáctý ročník střelecké soutěže městských policií karlovarského kraje "O pohár velitele MP Karlovy Vary". Závody jsou hlavně setkáním kolegů a určitým odreagováním od každodenních problémů. Soutěže se tradičně kromě domácích střelců zúčastnili zástupci městských policií ze Sokolova, Chodova, Ostrova a Františkových Lázní. Již druhým rokem nedorazili střelci z Městské policie Cheb, což bylo zklamáním, neboť v minulosti chebští strážníci figurovali pravidelně na předních místech celkového pořadí.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140518_001_mc.png

Po předchozích deseti ročnících, s novou dekádou, došlo ke změně. Závody se pořádaly na venkovní střelnici v Březové a zároveň došlo k úpravě v jedné z disciplín tak, aby byl závod pro střelce atraktivnější a zábavnější. Registrací prošlo 29 závodníků, kteří vytvořili devět družstev, dva pak soutěžili pouze v kategorii jednotlivců.

 

V mířené střelbě na 25 metrů, kdy se na střelecká stanoviště postavila tříčlenná družstva, reprezentující jednotlivé městské policie se z vítězství radoval tým ze Sokolova ve složení Petr Kubis, Miloslav Pšenička a Petr Krágr. Na druhém místě se umístilo s těsným rozdílem tří bodů družstvo z Ostrova ve složení Ladislav Martínek, Jan Vrbovec a Roman Pfister. Třetí místo obsadil domácí tým ve složení Marcel Vlasák, Robert Churáň a Stanislav Makovička. V soutěži jednotlivců vyhrál ostrovský Ladislav Martínek, až na pomocné hodnocení před domácím Milanem Filipem, třetí byl sokolovský Petr Krágr.

 

Druhá disciplína nahradila původní rychlopalbu, ve které se soutěžilo v posledních letech. Taktická střelba na kovové klopné terče byla organizovaná formou duelů. Jednotlivé protivníky určilo pořadí z předchozí disciplíny. Strážníci postupně nastupovali do úvodních rozstřelů, ze kterých postupovali ti úspěšnější do dalšího kola. Do semifinále se probojovali nejlepší čtyři. Nejdříve domácí Stanislav Makovička poslal do boje o třetí místo františkolázeňského kolegu Jiřího Šollara, v zápětí uspěl další domácí střelec Milan Filip a sokolovský Petr Krágr zůstal v boji o bronz. V té chvíli již bylo jasné, že putovní pohár jakožto hlavní trofej, zůstává v Karlových Varech. Pouze zbývalo rozhodnout, komu připadne. V nejtěsnějším a nejhezčím rozstřelu celého závodu těsně vyhrál Milan Filip.

 

Střelecké závody strážníků městských policií v kraji mají již svoji tradici a po období, kdy se závody konaly pouze v největším lázeňském městě, opět svítá naděje na pořádání seriálu tří až čtyř závodů Grand Prix, ze kterého vzejde každý rok nejúspěšnější střelec z řad strážníků v kraji.

 

Bc. Marcel Vlasák,

velitel MP KV

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·