„Nechceme připustit žádné zaváhání,“ zní z kabiny Viktorie

25.04.2013 16:57

Gambrinus liga pomalu ale jistě směřuje ke svému konci. O titulu však rozhodnuto není ani náhodou. V pětadvacátém kole přivítá Viktorku na svém hřišti Jablonec. Jedná se již o třetí střetnutí těchto týmů v posledních týdnech a na rozdíl od těch dvou posledních utkání, tentokrát nebudou chtít viktoriáni ponechat nic náhodě.

Tým Jablonce s jednačtyřiceti body zatím okupuje třetí příčku ligové tabulky a na Viktorku ztrácí už propastných dvanáct bodů. Přesto má o co hrát. Je to právě třetí příčka zaručující účast v evropských pohárech pro příští sezónu. Nám se podařilo vyhrát, Sparta taktéž vyhrála, takže jsme odskočili, ale o to poslední pohárové místo bude ještě boj. Jablonec má určitě ještě o co hrát,“ myslí si Marek Bakoš. Nicméně Jablonci se v posledních utkáních příliš nedaří a inkasoval v nich poměrně velké množství branek. „Možná se jim nepovedly ty poslední dva zápasy, ale to v našem zápase nemusí nic znamenat. Když mužstvo hraje proti Plzni, tak chce podat nejlepší výkon a myslím si, že tak tomu bude i v Jablonci. Musíme se na to připravit, abychom nedopustili nějaké zaváhání,“ dodává útočník Viktorie.

Ta se s Jabloncem utkala naposledy v Poháru České pošty, ve kterém však Jablonci dvakrát podlehla a z poháru tak vypadla. „Ten pohár nám nevyšel, ale tak to prostě dopadlo. Ale nedívám se na to z pohledu, že bych jim chtěl něco vracet. Já tam chci vyhrát hlavně kvůli tomu, abychom pokračovali dále za tím, za čím jdeme a to je ligový titul,“ říká rozhodně Marek Bakoš. V tom s ním souhlasí i jeho spoluhráč Jan Kovařík. „Každý zápas je jiný, ale já myslím, že se poučíme z chyb, které jsme v těch zápasech udělali a že tam zvítězíme,“ dodává rozhodně bývalý hráč Jablonce. A co tedy zlepšit do sobotního utkání? „Musíme být zodpovědnější v defenzivě a neztrácet balony při postupném útoku, protože Jablonec pak bude vyrážet do brejků a v tom jsou silní,“ varuje znalec tamního prostředí a dodává. „Když si vezmeme ty poslední zápasy, tak v nich hodně inkasují. Takže když na ně vletíme, tak doufám, že dáme nějaké góly a pak už si to pohlídáme,“ myslí si Jan Kovařík, na kterého bude v Jablonci určitě zvědavá i jeho rodina. „No budu potřebovat asi tak pět nebo šest lístků,“ směje se.

A jestli má někdo přímo v popisu práce střílení gólů, tak je to právě Marek Bakoš, střelec už devíti ligových branek v této sezóně Gambrinus ligy. „Samozřejmě se snažím dávat góly. Je to vždy lepší, když se vám podaří nějaký ten gól dát a cítíte takový vnitřní klid. Musíme se ale hlavně odrazit od naší momentální pohody a formy. Budeme je chtít potrápit a jít za naším cílem,“ dodává šibalsky na závěr.

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·