Nečeká nás nic jednoduchého, zní z kabiny Viktorie

25.10.2012 20:20

Ve čtvrtek večer viktoriáni okusí, jak se hraje fotbal v Izraeli. Ve třetím klání základní skupiny Evropské ligy se totiž představí na půdě Hapoelu Tel Aviv. „Nečeká nás tam nic jednoduchého. Co se týče rozpočtu, jsou někde jinde. Ale myslím si, že šance jsou otevřené. Máme svoji kvalitu a budeme určitě chtít bodovat,“ říká David Limberský.

Viktorka má na svém kontě v pohárové Evropě tři body, Hapoel si zatím připsal pouze jeden. „Každý zápas je ale jiný. Když nebudu počítat Atlético, domnívám se, že je naše skupina hodně vyrovnaná a kvalita mužstev podobná. Na druhou stranu si myslím, že Tel Aviv bude ještě o malinko silnější než Coimbra,“ přemýšlí o nadcházejícím duelu. „Jsou kombinačně hodně silní a také hodně rychlí. Zejména v domácím prostředí budou nepříjemní. Budeme muset eliminovat jejich hráče vpředu. Na druhou stranu si myslím, že jako každý tým mají vzadu okénka. Ta budeme chtít využít,“ dodává.

Ve svém posledním ligovém utkání porazil Hapoel Maccabi Haifu 3:0. Toto klání se hrálo až v pondělí, kdežto Plzeňané sehráli své střetnutí v Gambrinus lize už o dva dny dříve. „Při tolika zápasech to ale nehraje asi žádnou roli. Pro obě dvě mužstva to bude stejné. Nevím ale, jak mají široký kádr. Na to se ale vymlouvat nemůžou. Síly podle mě nebudou chybět nikomu,“ tvrdí plzeňský bek.

Dalšího střetnutí v pohárové Evropě se už nemůže dočkat Vladimír Darida. „Těším se na každý zápas. Jsem rád, že jich je hodně. Je to lepší, než celý týden trénovat a vyhlížet pouze víkendová utkání,“ říká talentovaný středopolař.

Zároveň se také domnívá, že styl hry, který Hapoel předvádí, by mohl viktoriánům vyhovovat. „Jsou to takové hračičky a jsou opravdu silní na míči. Myslím si, že to pro nás bude lepší. Bude se hrát podobně jako o víkendu v  utkání s Jabloncem. Oba dva týmy budou chtít hrát fotbal a žádný z nich nezaleze a nebude pouze bránit,“ vyhlíží čtvrteční duel.

Mladý záložník Viktorie je v tomto ročníku mimo domov více než Kerouacův hrdina proslulého románu Na cestě. „Pravda je, že už opravdu nějaké věci z kufru nevyndávám. Měl jsem tak sbaleno během chvíle. Nyní si říkám, zda jsem si vzal všechno,“ usmívá se.

František Ševinský už atmosféru utkání na stadionu Hapoelu zažil. Tehdy ještě hájil mladoboleslavské barvy. „Tenkrát jsem ale nenastoupil, protože jsme potřebovali vyhrát, a tak trenér vsadil na ofenzívní sestavu. Bloomfield stadion se mi velmi líbil, pamatuji si na výborný trávník. Opět se tam moc rád vrátím, i když jsme tam s Boleslaví pouze remízovali a k postupu nám to nestačilo,“ vzpomíná.

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·