Nebuďme lhostejní

07.04.2015 11:34

 

Bezdomovec si hájil nejspíš "svoji" lavičku

V pátek v půl šesté ráno zasahovali strážníci v hale Horního nádraží, kde podle oznámení místní bezdomovec vulgárně napadal cestující a některým i vyhrožoval s nožem v ruce, když usedli na lavičku. Poté halu opustil a odešel po lávce směrem na Růžová vrch. Strážníci podle popisu muže po chvíli na zmiňované lávce našli. Na výzvu, strážníkům známá osoba, odhodila nůž na zem a tito ji okamžitě omezili na osobní svobodě. Následné předání policii již bylo dílem několika málo okamžiků.

Občané se zachovali správně a okamžitě na místo přivolali strážníky, čímž eliminovali možné negativní dopady. Je třeba si uvědomit, že právě strážníci a policisté jsou na podobné situace vyškoleni. Nemá cenu riskovat a situaci vyhrotit.

 

Hlavně nebýt lhostejný

V neděli krátce po poledni řešili strážníci oznámení občanů o starší sousedce, která nereaguje na kontakt a delší dobu nevychází z bytu. Na místě hlídka kontaktovala oznamovatele i majitelku domu, aby zjistila podrobnosti. Na bouchání strážníků rovněž nikdo nereagoval, ale po chvíli byl z bytu slyšet slabý pláč. Přivolaný zámečník byt odborně odemkl a hlídka spolu s nezúčastněnou osobou vstoupila do vnitř, kde nalezla v kuchyni na zemi ležet čtyřiašedesátiletou paní. Strážníci na místo přivolali zdravotníky a byt zabezpečili. Nebýt lhostejný ke svému okolí je důležité, jak o tom svědčí i tento případ.

Zdroj: MP Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·