Návštěvnost portálu Živý kraj raketově vzrostla

24.07.2016 20:42

 

 

 Na trojnásobek vzrostla na počátku léta návštěvnost internetového turistického portálu Karlovarského kraje Živý kraj – www.zivykraj.cz.Zatímco v ostatních měsících roku hledá informace na portálu okolo 350 až 400 uživatelů, od června letošního roku stoupl jejich počet na hranici jednoho tisíce.

„Moc nás těší, že domácí i zahraniční turisté a budoucí návštěvníci našeho kraje využívají služeb turistického portálu čím dál víc, i když na začátku léta je to mimo jiné díky karlovarskému filmovému festivalu a snaze najít inspiraci k prázdninovým výletům. Živý kraj se stal značkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co jim Karlovarský kraj může nabídnout. Podle statistik víme, že nejčastěji hledají informace a aktuality na portálu lidé z naší republiky, pak ze sousedního Německa a Rusové, kteří stále tvoří podstatnou část klientely lázní. Milým překvapením ale je stoupající zájem návštěvníků portálu z Izraele nebo z Holandska. To jen potvrzuje předpoklad, že i na ně bychom měli v budoucnu orientovat naše aktivity v cestovním ruchu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.

Návštěvníci portálu nejčastěji vyhledávají informace v kulturním kalendáři, který mapuje programy kin, hudební festivaly, divadelní představení a další akce po celém regionu. „ Další oblíbenou sekcí jsou „Aktivity“, kde lidi zajímají možnosti v oblasti cykloturistiky, vodáctví, ale i adrenalinové zážitky jako jsou lanová centra, motokáry, vyhlídkové lety. Třetí nejnavštěvovanější částí portálu jsou památky, například video zaměřené na nejvzácnější památky v kraji má dlouhodobě vysokou sledovanost. Pokud porovnáme podíl žen a mužů, kteří informace na portálu hledají, dá se říci, že poměr je vyrovnaný,“ dodal Petr Židlický z odboru kultury krajského úřadu, který by měl v budoucnu vést připravovanou krajskou destinační agenturu.

Turistický portál Živý kraj vstoupil do zkušebního provozu na podzim roku 2012. Představuje Karlovarský kraj jako ideální místo pro trávení volného času a dovolené. Kromě tradičních údajů zaměřených na významné turistické cíle, kulturní dění či ubytování nabízí i interaktivní nástroje, prostřednictvím nichž si mohou turisté naplánovat, kam se v kraji vydají. Stránky ale také prezentují Karlovarský kraj jako atraktivní filmařskou destinaci, kde se točila řada celosvětově známých snímků. Prostřednictvím portálu mohou filmaři najít potřebné kontakty ke spolupráci. Web je kromě českého jazyka k dispozici také v angličtině,  němčině a ruštině.

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·