Návrh na vyhlášení referenda již podepsalo víc než 11.000 Plzeňanů. Kampaň "Týden pro referendum" je v polovině

27.06.2012 13:34

Hned v prvním dni právě probíhajícího „Týdne pro referendum“ přesáhnul počet doposud nasbíraných podpisů Plzeňanek a Plzeňanů 11 tisíc. „Týden pro referendum“ pokračuje do pátku 29. června, stánky obsazené dobrovolníky jsou k nalezení každé odpoledne U Práce a na zastávce tramvají na náměstí Republiky. Občané města nadále nadšeně podporují myšlenku referenda a jsou odhodláni zabránit stavbě OC Aréna/Corso na místě bývalého DK Inwest.

“Týden proti referendu” byl původně naplánován na čtyři dny, pondělí až čtvrtek, ale pro velký úspěch a podporu ze strany podepisujících občanů i dobrovolníků bude prodloužen až do pátku. Přípravný výbor se rozhodl využít celý poslední pracovní předprázdninový týden. Jen v tomto týdnu se do sběru podpisů zatím zapojilo 19 nových dobrovolníků. Oslovují kolemjdoucí Plzeňany u zastávek tramvaje a trolejbusů U Práce a také u zastávky tramvají na náměstí Republiky. Během pondělního a úterního odpoledne nasbírali přes pět set podpisů, přičemž už v pondělí přesáhl součet všech podpisů 11.000. “Potřebný počet podpisů pro vyhlášení místního referenda je 13.500 a chceme jej získat do 5. srpna 2012, aby mohlo referendum proběhnout spolu s krajskými volbami.” říká Petr Vaněk z přípravného výboru. Právě 13.500 tvoří 10% plzeňských voličů, což zákonem daný limit pro vyhlášení místního referenda vyvolaného občany.

Dobrovolníci oslovující občany v ulicích jsou ze všech částí Plzně a nejrůznějšího věku. Chtějí prostě přispět k úspěchu referenda. Jedna z nových dobrovolnic, Michaela Veselá, k tomu říká: "Vím, že podepsat se mohu osobně jen jednou, ale oslovit občany Plzně s informacemi a dobrým záměrem mohu naštěstí, kolikrát chci a tím se psychologická váha mého jediného podpisu zvyšuje. Proto se podle časových možností opět ráda aktivně zapojím.”

Přípravný výbor referenda plánuje ukončení sběru tak, aby o vyhlášení termínu referenda rozhodlo Zastupitelstvo města Plzně na svém nejbližším jednání dne 6. září. Smyslem tohoto postupu je spojit termín referenda s termínem podzimních voleb do krajského zastupitelstva. Tím padá argument odpůrců poukazující na vysoké náklady organizace referenda a také bude zajištěná potřebná minimální účast.

I v následujících týdnech lze podepisovat návrh referenda každý den v obchodě a kavárně Seraf v Rooseveltově ulici 15. Mnohé plzeňské domácnosti také nalezly malý podpisový arch ve svých poštovních schránkách, kam jich dobrovolníci roznesli několik tisíc. Archy lze i vytisknout z webových stránek http://referendum.plzenane.cz/ a zaslat vyplněné na udanou adresu nebo odnést opět do Serafu.

 

http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/6576/6576989_a42fa59f53c1f2494cd96bf243997309/images/referendum_dobrovolnici.jpg?ver=0


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·