Na střeše karlovarské nemocnice přistanou i těžší vrtulníky

25.09.2016 10:34

 

 

Na heliportu na střeše pavilonu akutní medicíny v karlovarské nemocnici budou moci se zraněnými pacienty přistávat i těžší armádní vrtulníky Letecké záchranné služby v Plzni – Líních, které obsluhují Karlovarský kraj a Plzeňský kraj. Už od roku 2015 připravuje Karlovarský kraj změnu dispozic přistávacího místa tak, aby mělo vyšší nosnost a bylo pro záchranáře z Líní využitelné.

„Projekt nemocničního pavilonu s heliportem vznikl před řadou let. V té době se předpokládalo, že armádní letecká záchranná služba změní koncepci a bude používat už jen lehké vrtulníky. Ale nestalo se a vloni se naopak rozhodlo, že v obou krajích budou i nadále létat těžší stroje. Proto jsme se hnedzačali zabývat tím, že změníme parametry heliportu, aby na střeše karlovarské nemocnice mohly sedat i vrtulníky vážící více než 3,5 tuny,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Jakub Pánik. Nyní záchranářské helikoptéry v Karlových Varech přistávají v případě potřeby v areálu fotbalového stadionu nebo pacienty transportují rovnou do Fakultní nemocnice v Plzni.

Vloni v prosinci si kraj kvůli plánu na zvýšení nosnosti heliportu vyžádal vyjádření od architektů, kteří karlovarský pavilon akutní medicíny s urgentním příjmem vážně zraněných pacientů navrhovali. Následovala prohlídka přistávacího místa i s velitelem vrtulníkové letky Praha – Kbely, pod kterou Letecká záchranná služba v Plzni – Líních spadá. „V letních měsících dodala architektonická a projekční kancelář ObermeyerHelika první část posudku ke změně dispozic heliportu a v polovině září jsme si u ní objednali i druhou část. Celkem za 80 tisíc korun. Do konce listopadu mají projektanti odevzdat expertízu projednanou už i se zástupci Úřadu pro civilní letectví. Předpokládáme, že začátkem roku 2017 získáme povolení ke změnám,“ dodal náměstek hejtmana Pánik.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·