Na sociální služby získá kraj o 9 milionů více

28.07.2016 20:35

 

Vláda ČR schválila na svém včerejším jednání dalšíprostředky na sociální služby. Krajům rozdělí celkem270 milionů korun na jejich dofinancování. Pro Karlovarský kraj činí příspěvek 8,9 milionu korun.

Již v květnu získal kraj v rámci dofinancování od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR 10,8 milionu korun. S nynější částkou se tak jedná celkem o dalších téměř 20 milionů korun. Karlovarský kraj současně přispěje ze svých zdrojů na sociální služby částkou 36,6 miliony korun.Celkově tak ještě letos poskytovatelé sociálních služeb v kraji obdrží dalších přibližně 56 milionů korun, přičemž peníze se budou rozdělovat v září na jednání zastupitelstva kraje.

Stát letos vyčlenil na sociální služby v kraji celkem 302,5 milionu korun. „Jedná se o nejvyšší částku od doby platnosti nového zákona o sociálních službách, tedy od roku 2007. Velmi mě těší, že se uvolnily další prostředky na dofinancování této oblasti, které pomohou pokrýt i plánovaný nárůst platů a mezd od 1. listopadu letošního roku,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·