Na Rokycansko dorazilo jaro

09.04.2012 21:13

Tradiční akce, která proběhla o tomto víkendu / 6. až 8. dubna / s názvem „Hledání jara„ oslovila i tentokráte dospělé i dětské členy ZO ČSOP Rokycany, kterou již od roku 2002 koordinuje Sdružení Mladých ochránců přírody v Praze. I letos se do této zajímavé celostátní akce mohl zapojit skutečně každý, kdo se vydal do jarní přírody pátrat po projevech probouzející se přírody sám nebo se skupinkou přátel. A právě tuto variantu se rozhodli zvolit rokycanští ochránci přírody, kteří společně pátrali po projevech jara a navíc monitorovali vyskytující se opeřence na nejrůznějších vodních plochách Rokycansku. Přítomnost jara byla letos dána soutěžními úkoly, jejichž záměrem bylo pátrat po kvetoucím topolu, zda-li už jsou obydlená ptačí hnízda či nosí-li se pomlázky. Vzhledem k relativně aprílovému počasí i skutečnosti, že v tomto termínu probíhali velikonoce, bylo setkání s koledníky i pomlázkami více než jasné. I několik mláďat bylo v hnízdech již objeveno nebo v jejich okolí panoval čilý ruch. Horší to bylo s kvetoucím topolem. Některé druhy ještě sbírají sílu ke květu, ale několik jsme jich přece jen objevili, takže lze celkově konstatovat, že jaro již na Rokycansko skutečně dorazilo. Navíc bylo pozorováno i několik ptačích vzácností – ústřičník velký, kulík říční, pisík obecný či čírka modrá, což dokreslilo příjemnou atmosféru probouzejícího se jara, která o sobě dává vědět na každém kroku.

Máte-li zájem se o této zajímavé akci dozvědět více, navštivte www.smop.cz, kde jsou již dílčí výsledky celostátního pátrání po jaru k dispozici.

Pro zdánlivé opozdilce ještě dodáváme, že výsledky svého letošního pátrání lze zaslat do 30. dubna na adresu celostátního koordinátora : Sdružení MOP ČSOP,  Ditrichova 9, 120 00 Praha 2  nebo e-mailem CDM@smop.cz a nezapomenout napsat své jméno a adresu. Tam akci vyhodnotí a po 9. květnu shrnou výsledky na www.smop.cz , kde zároveň najdete i bližší informace nejen o hledání jara, ale i o aktivitách práce s dětmi a mládeží. Máte-li tedy chuť, pátrejte s námi po projevech jara či založte oddíl mladých ochránců přírody. Rádi Vás mezi námi přivítáme, neboť výchova mladé generace je nedílnou součástí aktivit rokycanských ochránců přírody, kteří sdružují každoročně ve svých řadách kolem sta zájemců z řad dětí či mládeže.

 

 

Pavel MOULIS

předseda ZO ČSOP Rokycany

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/foto018.jpg


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·