Na Rally Bohemia startuje kompletní tým ŠKODA Motorsport

10.07.2012 15:56

› Na startu obě tovární posádky ŠKODA Motorsport
› Kopecký s Dreslerem mohou v Boleslavi slavit český titul
› Na startu též lídři Mistrovství Evropy Hänninen s Markkulou
› Šestá soutěž českého mistrovství v srdci značky ŠKODA

Mladá Boleslav, 9. července 2012 – V plné síle se představí tým ŠKODA Motorsport na Rally Bohemia o nadcházejícím víkendu. Na startu se objeví jak vedoucí posádka českého mistrovství Jan Kopecký/Pavel Dresler tak lídři evropského šampionátu Juho Hänninen/Mikko Markkula. Na obě posádky čeká pravá domácí bitva v okolí Mladé Boleslavi, ve městě automobilů značky ŠKODA. Kopecký s Dreslerem mohou zároveň v již šesté letošní soutěži českého šampionátu slavit domácí titul.

„V Mladé Boleslavi bije srdce značky ŠKODA a také týmu ŠKODA Motorsport,“ říká šéf týmu Michal Hrabánek. „Mladá Boleslav je kolébkou značky ŠKODA, zde začaly před 111 lety její první aktivity na poli motorsportu. Z těchto důvodů představuje pro náš tým start na Rally Bohemia něco speciálního. Trať bude lemovat spousta fanoušků, ale také mnoho našich kolegů, kteří svou prací podporují motorsport. Jim bychom chtěli nabídnout špičkové výkony a svým způsobem tak vyjádřit své díky. Třešničkou na dortu by bylo, kdybychom mohli společně oslavit titul Honzy a Pavla,“ přidává týmový šéf.

Kopecký s Dreslerem mají nejlepší vyhlídky na vítězství v českém rallyovém mistrovství. Všech pět dosavadních soutěží vyhrálo právě tovární duo. S přihlédnutím k dosavadní famózní bilanci je Jan Kopecký i před šestým pokračováním sebevědomý: „Chceme se v domácím prostředí škodovky samozřejmě prezentovat v co nejlepším světle. Slavit titul již v Mladé Boleslavi by bylo pro nás absolutním snem. Nebude to žádná projížďka, ‚Bohemka‘ je těžká soutěž. Ale uděláme vše pro to, abychom skončili na podiu.“

Rovněž druhá tovární posádka se na domácí soutěž značky ŠKODA těší: „Bohemia je náročná, ale pěkná rally s rychlými úseky,“ říká Hänninen, který tuto soutěž vyhrál dvakrát v letech 2009 a 2010. „Máme na Bohemii krásné vzpomínky a i letos chceme dojet co nejvíce vpředu.“

Rally Bohemia platí za jednu z nejtěžších a současně nejhezčích soutěží v českém šampionátu. Na posádky čeká 16 rychlostních zkoušek a 197 ostrých kilometrů.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/SP_5174.jpg

                                                    Rally Hustopeče - Jan Kopecký/Pavel Dresler

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/SP_5168.jpg

                                                       Ypres Rally - Juho Hänninen/Mikko Markkula

 

 

 

Karel Pokorný, Motorsport Communications

ŠKODA AUTO a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·