Na neplacené praxi poznávají život velké firmy

21.05.2012 17:17

Právě poslední květnové dny využívá řada studentů středních škol k získání zkušeností na praxích. Druhý největší zaměstnavatel v kraji, WITTE Automotive v Nejdku, přijal na „dvoutýdenní zkušenou“ pětici studentů ze SOŠ Dalovice a tři studenty SPŠ Ostrov.

 

„Ve WITTE Automotive v Nejdku jsem byl na praxi již v loňském školním roce,“ říká Ondřej Bortlík, student oboru strojírenství SPŠ Ostrov. „Nyní jsem ve třetím ročníku a dobrá zkušenost a vstřícnost lidí – seřizovačů týmu TOV - mne přivedla zpět. Chtěl jsem nasbírat odborné znalosti. Jsem spokojen, budu asistentem technologa vstřikovny plastů. Určitě se dostanu k velkým i menším vstřikolisům. Do budoucna bych chtěl pokračovat ve studiu na ČVUT v Praze, obor strojírenství.“ Studenti SPŠ Ostrov budou vykonávat svoji praxi v týmech Vstřikovny, Nástrojárny a jednom z výrobních týmů. Studenty dalovické střední školy naleznete v týmu Logistiky.

 

Neplacená praxe v oboru je vždy plusovým bodem v životopise mladého technika. Studenty, jejich aktivitu a znalosti hodnotí WITTE odborníci. Naopak každý student vystavuje „vysvědčení“ pro WITTE Automotive a svého patrona. A výhody neplacené praxe: může to být dobrý start dlouhodobé spolupráce mezi daným studentem a firmou, a to formou letních či celoročních brigád, studentských prací, nebo vstupenka pro budoucího zaměstnance/-kyni po skončení školy.

 

 

Mgr. Martina Poštová

Interní komunikace a PR

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·