Na náročné Jänner rally je zatím nejlepší Kopecký s Fabií Super 2000

06.01.2013 17:48

› Začala nová éra mistrovství Evropy - ERC
› Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler po první etapě Jänner rally na 1. místě
› Jänner je součástí ERC i českého mistrovství
› Na trati panují těžké podmínky

Freistadt, 4. ledna 2013 – Rallyová sezona 2013 začala tradičně na rakouské Jänner Rally a nechybí zde ani tým ŠKODA Motorsport s obhájci loňského prvenství a úřadujícími českými mistry – tovární posádkou Jan Kopecký/Pavel Dresler. Ti jsou se svým továrním vozem ŠKODA Fabia Super 2000 po prvním dni v soutěži těžce zkoušené počasím na vedoucí pozici.

Sníh, led, déšť, mlha, večerní průjezdy, měnící se podmínky na trati, loterie s volbou správného obutí – to vše i letos nabízí jubilejní 30. ročník Jänner rally. Se všemi nástrahami se na 139 kilometrech první etapy nejlépe vypořádal Jan Kopecký. Byl to boj o sekundy, v podstatě každou rychlostní zkoušku se měnilo pořadí. Druhý Bouffier ztrácí 20.2 sekundy, třetí Baumschlager s další Fabií je o dalších 18.7 sekund zpět.

Jan Kopecký: „Dnešní ráno bylo velmi obtížné, zejména v zasněžených a zledovatělých pasážích zkoušek 2 a 3. Druhá část dnešní etapy již byla klasickou asfaltovou soutěží na mokru, i když večer pršelo už hodně a bylo také dost vyházeného bláta na trati. Byl to opravdu dlouhý a těžký den, to samé nás čeká zítra.“

Druhá, závěrečná etapa Jänner rally se jede v sobotu a na posádky čeká ještě 109 kilometrů v osmi rychlostních zkouškách, z nichž poslední dvě (2x 25km) budou nejdelší z celého dne.

Jänner rally je opět součástí českého a evropského šampionátu (ERC) – ten slaví na rakouské rally debut své nové éry. Po spojení s IRC vznikl jeden kontinentální FIA-ERC šampionát, jehož novým promotérem se stal Eurosport.

 

 

 

Karel Pokorný, Komunikace Motorsportu

ŠKODA AUTO a.s.

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·