Na kraj se obrací města s požadavky na rozšíření domovů pro seniory

20.01.2016 13:50

 

 

 

Karlovy Vary (20. 1. 2016) Karlovarský kraj vnímá požadavky z okresu Karlovy Vary na navyšování počtu lůžek v pobytových sociálních službách. Projekty na zvýšení kapacity pobytových sociálních služeb připravuje několik měst, mezi nimi například Karlovy Vary. Přichází se záměrem rekonstrukce a přístavby dvou nových křídel Domova pro seniory v ulici Závodu míru ve Staré Roli. Ke stávajícím 21 lůžkům přibude dalších 40 v osmnácti dvoulůžkových a čtyřech jednolůžkových pokojích s příslušenstvím. Náměstka hejtmana Karlovarského kraje Miloslava Čermáka s plánem seznámil náměstek primátora Karlových Varů pro sociální věci Michal Riško.

„Pokud město Karlovy Vary požádá o zařazení nově plánovaných kapacit do sítě sociálních služeb a o zajištění financování jejich provozu, budeme to velmi pečlivě zvažovat. Uvědomujeme si, že z celkem 800 dotovaných lůžek na území kraje jich je v okrese Karlovy Vary pouze 180. Současně s demografickým vývojem a stárnutím populace vzniká potřebnost zdejší kapacitu do budoucna navyšovat,“ řekl náměstek hejtmana Miloslav Čermák. O rozdělování účelových státních dotací na sociální služby rozhoduje po změně zákona již druhým rokem v samostatné působnosti Karlovarský kraj, dříve to byla pravomoc ministerstva práce a sociálních věcí.

Do začátku února bude mít karlovarský magistrát k rozšíření Domova pro seniory v ulici Závodu míru hotovou studii, následovat bude vyhlášení soutěže na zpracovatele projektové dokumentace. 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·