Na dofinancování sociálních služeb dostane kraj 24,5 milionu korun

09.07.2015 13:52

 

Vláda ČR v noci na dnešek rozhodla o dofinancování sociálních služeb v regionech.  Impulzem pro její rozhodnutí se stalo středeční jednání premiéra, ministra financí a ministryně práce a sociálních věcí se zástupci odborů, krajů a zaměstnavatelů. V letošním roce by tak poskytovatelé sociálních služeb na území republiky měli dostat ještě částku 720 milionů korun na nezbytné výdaje spojené s provozem služeb. Uvedl to 1. místopředseda Komise Rady Asociace krajů pro sociální záležitosti a náměstka hejtmana Karlovarského kraje pro sociální věci Miloslav Čermák, který na jednání se členy vlády zastupoval kraje.

„Velmi vítám, že tolik potřebné dofinancování bylo následně na večerním zasedání vlády schváleno,“ uvedl v reakci na rozhodnutí vlády náměstek Čermák. „Předpokládám, že předložím krajským zastupitelům pravděpodobně na našem zářijovém zasedání návrh na rozdělení dalších 24,5 milionu korun pro poskytovatele sociálních služeb v Karlovarském kraji v souladu se schválenými pravidly krajského dotačního řízení. Bude tak zajištěna dostupnost, kvalita a rozsah poskytované sociální péče,“ dodal.

Pro letošní rok dosud Karlovarský kraj obdržel od Ministerstva práce a sociálních věcí částku 257, 7 milionu korun, kterou rozdělil v dotačním řízení poskytovatelům sociálních služeb na území regionu.

 

Zdroj: TZ Karlovarského kraje

LPP

 

 

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·