Na Den s hejtmankou dorazili sportovci i studenti

03.02.2017 20:56

 

 Jeden za druhým opět přicházeli občané našeho kraje na setkání s hejtmankou Janou Vildumetzovou. Nejčastěji diskutovali o možnosti podpory sportu v regionu, ale hovořilo se i o problémech s dotacemi, o pěstounské péči nebo o zkušenostech zahraničních středoškoláků se studiem v Karlových Varech.

„Nejvíce jsme tentokrát probírali sport a možnost jeho podpory ze strany Karlovarského kraje. Přišli za mnou stolní tenisté, se zástupcem Sportovní unie Chebska jsme řešili akci, při které se vyhlašují nejlepší sportovci z celého chebského okresu. A moc mě potěšili organizátoři karlovarské rallye veteránů pozvánkou na srpnové mezinárodní závody, kterých se zúčastní podle jejich informací 85 historických vozů a 40 motorek,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170203205752_001_ls.png

Dalším diskutovaným tématem se mimo jiné stala pěstounská péče. Představitelky obecně prospěšné společnosti Náhradním rodinám požádaly hejtmanku, aby jako předsedkyně Asociace krajů ČR s ostatními hejtmany řešila sjednocení názorů na legislativu v oblasti pěstounské péče ze strany krajů. „Tato problematika mě velmi zajímá, protože každé dítě by mělo dostat šanci vyrůstat místo v ústavní péči v co nejpřirozenějším prostředí rodiny,“ dodala Jana Vildumetzová, která se dotazovala i na pravidla pro umístění dítěte do pěstounské péče na přechodnou dobu nebo o výši příspěvků, jež pěstounům náleží.

Hejtmanku také přišli pozdravit studenti mezinárodní školy v Karlových Varech, kterou v současnosti navštěvuje 75 žáků devětadvaceti národností. Společně mluvili o možnosti pokračovat ve studiu v kraji i v ČR, i o tom, jaký má kraj recept na zastavení odlivu mladých lidí do jiných regionů. 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·