Na budovách krajského úřadu QR kód s kontakty na úředníky

18.10.2015 11:39

 

 Od nynějška nabízí Krajský úřad Karlovarského kraje novou službu pro veřejnost. Zájemci, kteří přicházejí do jednotlivých budov úřadu, najdou přímo u vchodu nainstalovaný QR kód, který lze načíst prostřednictvím chytrého mobilního telefonu. Po vyfocení kódu se uživateli zobrazí kontakty na všechny úředníky v konkrétní budově. Odpadne tak zbytečné hledání některého ze zaměstnanců krajského úřadu na nesprávném místě.

K využívání QR kódů je potřeba mít v mobilním telefonu fotoaparát, nainstalovánu QR čtečku a pro využití QR kódů přístup na mobilní internet. Zapnutá QR čtečka fungujejako fotoaparát, pokud člověk vyfotí QR kód, čtečka ho rozpozná a poskytne informace v něm obsažené. „V případě QR kódů na budovách krajského úřadu jde o jmenný seznam úředníků, kteří pracují právě v budově A, B nebo C, včetně kontaktů na každého z nich. Lidé tak nemusejí zbytečně ztrácet čas zjišťováním toho, kde vybraného úředníka najdou,“ uvedl ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek a dodal, že QR kódy budou k načtení v menším formátu i jako součást informačního systému krajského úřadu.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20151018114106_001_ls.png

Aplikaci pro načtení QR kódu lze zdarma stáhnout na internetu. Pro každý mobilní telefon výrobce nabízí ke stažení několik variant QR čteček, všechny však fungují na stejném principu. Pro uživatele operačních systémů Android, Symbian a Windows Mobile jsou k dispoziciv obchodě Google Play, pro uživatele operačního systému IOS v obchodě AppStore.

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·