„Mužstvo ukázalo charakter,“ chválil trenér Vrba

18.11.2012 09:33

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů měli fanoušci možnost vidět v zápase mezi Libercem a Viktorkou. A zatímco v tom prvním poločase Viktoria připomínala spíše spícího draka, v tom druhém ukázala, co takový probuzený drak dokáže.

Vstup do utkání se Viktorii příliš nepodařil. Již v osmnácté minutě se její obranou dokázal prodrat Miloš Bosančić a Liberec brzy vedl 1:0. Svou nepříjemnou, ale o to efektivnější hrou navíc velice dobře kontroloval hru a Viktorku do žádných větších příležitostí nepouštěl. „V prvním poločase byl Liberec jasně lepší. My jsme ho úplně prospali, bylo tam zbytečně moc faulů a ztrát po našich chybách. Liberec jsme tak zbytečně pouštěli do nebezpečných šancí,“ hodnotil první poločas trenér Vrba. Dalším z hřebíků do pomyslné rakve bylo vyloučení Václava Procházky po faulu na unikajícího Delarge. Nakonec se ale ukázalo, že právě červená karta týmu pomohla se semknout a znát to bylo hlavně v druhém poločase.

Do toho viktoriáni vstoupili výrazně lépe. Hráli více kompaktně – zkrátka jako tým. „Musím hráče pochválit, hlavně za druhý poločas. Ten jsme zvládli výborně takticky, nechali jsme Liberec hrát a trpělivě jsme čekali na naše protiútoky,“ hodnotil trenér Vrba. A právě z těchto rychlých protiútoků rezultovaly obě branky Viktorky. Na obě zadělal Michal Ďuriš, který jako by byl v druhém poločase politý živou vodou. Nejprve v šedesáté první minutě našel přihrávkou nabíhajícího Davida Štípka, který již neměl problém překonat brankáře Bičíka. Vítězná branka pak padla po jeho střele, kterou domácí brankář stěží vyrazil jen k Vladimíru Daridovi, který ranou pod břevno zápas otočil. „Mužstvo ukázalo charakter. Otočit zápas v Liberci v deseti hráčích je obrovský úspěch a my si toho nesmírně vážíme,“ chválil Pavel Vrba. Viktoria si tak upevnila svou pozici na čele ligové tabulky. Trenér Vrba ale upozorňuje, že zatím je předběžné z toho vyvozovat jakékoliv závěry. „Nyní jsme v polovině – možná jediné, čeho se nemusíme nyní bát, je boj o záchranu, na ten údajně stačí třicet tři bodů, takže z tohoto pohledu jsme udělali obrovský krok, ale liga se počítá až po třicátém kole, takže v současné chvíli to nic neznamená. Ale základ je to dobrý,“ připomíná s úsměvem na závěr.

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·