„Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“

01.10.2017 19:25

 

 

 Před prázdninami vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová výtvarnou soutěž pro děti a mládež na téma „Moje nejoblíbenější místo v Karlovarském kraji“. Autorům šesti nejlepších prací minulý týden předala hodnotné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů a MP3 přehrávačů.

Soutěž probíhala v termínu od 1. května do 30. června. Děti měly podle zadání ztvárnit místo, které se jim líbí, kde se cítí dobře a kam se rády často vrací. Fantazii se rozhodně meze nekladly, a tak mohly využít libovolné výtvarné techniky. O tom, že je téma nadchlo, svědčil i vysoký počet došlých prací. Celkem jich bylo přihlášeno 186, což je oproti minulým ročníkům rekordní číslo.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171001192801_001_ls.png

„Ačkoliv jsme se tu dnes sešli, abychom vyhlásili vítěze výtvarné soutěže, ráda bych ze srdce poděkovala všem dětem, které se do ní přihlásily. Moc dobře si uvědomuji, kolik práce a úsilí je to stálo. Je vidět, že v našem regionu máme opravdu spoustu šikovných a nadaných malých výtvarníků,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Nejčastěji děti malovaly tryskající Vřídlo, malebný hrad Loket nebo hrad v Chebu s mohutnou černou věží. Mezi pracemi dominovaly obrázky, nechyběly však ani trojrozměrné objekty a fotografie. „Hodnocení bylo velmi náročné, přišla celá řada vynikajících děl. Ocenil jsem individuální přístup nejen k obecně známým námětům, ale i k těm, které jsou méně často zobrazovány. Důležitá pro mne byla vlastní invence autora bez vlivu dospělého,“ dodal ředitel Galerie umění Karlovy Vary Jan Samec, jenž byl stejně jako v uplynulých ročnících porotcem soutěže.

 

Výsledky

Kategorie „Jednotlivci 6 – 10 let“

1.       Matěj Cozma, 6 let, Karlovy Vary, název práce: Ruský kostel v podvečer

2.       Karolína Kutheil, 8 let, Loket, název práce: Náš hrad Loket

3.       Filip Švec, 9 let, Loket, název práce: Loketské náměstí

Kategorie „Jednotlivci 11 – 15 let“

1.       Lucie Voháňková, 13 let, Karlovy Vary, název práce: Hrad Loket

2.       Barbora Miličová, 13 let, Karlovy Vary, název práce: Rozhledna Cibulka

3.       David Mag, 12 let, Cheb, název práce: Nádraží

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·