Mladší dorostenci SSK Talent Plzeň získali titul mistra!

24.05.2012 14:18

Po letech se v letošní házenkářské sezoně vrátil do Plzně titul. Získali ho mladší dorostenci SSK Talent Plzeň. Trenéra a mnohonásobného reprezentanta Michala Tonara mladých nadějí stál zisk zlata kštici!

Mladíci pod vedením legendárního Michala Tonara dokázali v sezóně nastřílet 800 branek, to je průměr více než 36 vstřelených branek na utkání!

O tom, že se tato generace házenkářů bude vyhřívat na výsluní české scény, kouč Talentu nepochyboval. "Po úspěchu v minulé sezoně, kdy jsme brali stříbro ve starších žácích, jsem klukům věřil. Také v letní přípravě kluci makali a vše vypadalo velmi slibně," říká dvaačtyřicetiletý bývalý mnohonásobný reprezentant Michal Tonar.

Kopřivnice byla dlouho dalším kandidátem na zlato a ve vzájemných zápasech byla díky skóre dokonce lepší než plzeňští mladíci. Co tedy rozhodlo o tom, že titul získala PLzeň? "Myslím, že máme vyrovnanější kádr a kvalitnější individuality. Velkou roli hrála disciplína. Bylo tam to srdíčko, a proto přišlo i to štěstíčko," myslí si trenér mladých mistrů.

K prvenství nasměrovala Západočechy teprve nedávná domácí výhra 29:28 nad Kopřivnici. Určitě šlo o zápas sezony, nepozoroval trenér na svých svěřencích nervozitu? "Celá jarní část k tomu zápasu směřovala. Po naší výhře ve velmi těžkém utkání v Karviné zůstala jen dvě družstva ve hře o titul. Bylo jen trochu složitější kluky přesvědčit o našich kvalitách, o tom, že na Kopřivnici herně máme, že jsme lepším týmem. Nakonec se to povedlo," konstatoval Toner, který zůstane podle svých slov u mladých dorostenců i příští sezonu.

Jak se domácí zápas s Kopřivnicí vyvíjel? "Utkání bylo nervózní z obou stran a ve vedení jsme se střídali. Naše obrana s brankářem fungovala velmi dobře, ale trochu jsme se trápili v útoku v koncovce. Poslední chycenou devítkou jsme utrhli vítězství na naši stranu. Myslím, že soupeř utkání nezvládl a místo hraní se věnoval kritice rozhodčích," vysvětluje kouč.

Co za soutěž bude hrát tento tým v příští sezoně a jak se změní jeho složení? Trenér Tonar postoupí se svými kluky do staršího dorostu. "Ze starších žáků nás doplní kluci 97, kteří letos ještě bojují také o titul," dodal s tím, že celé tohle družstvo má obrovský potenciál. "Věřím, že pod správným vedením o většině ještě uslyšíme," zakončil trenér hodnocení.


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·