Mladíci podali špičkové výkony v rámci zátěžových testů

08.01.2013 20:36

V úterý dopoledne absolvovala část prvního týmu Viktorie zátěžové testy v Ústavu tělovýchovného lékařství Lékařské fakulty v Plzni na Lochotíně. Pod dohledem prof. MUDr. Zemana CSc. čekal pravidelný zátěžový test Davida Vaněčka, Stanislava Tecla a Vladimíra Daridu.

 

Součástí zátěžových testů je zdravotní prohlídka, která se skládá z měření, vážení, určení množství vody, tuků a svalové hmoty v organismu. Na závěr jsou hráči podrobeni speciálnímu testu na běžeckém pásu. „Tam se zjišťují aerobní a anaerobní prahy a hodnoty VO2max, což je maximální spotřeba kyslíku organismu,“ vysvětluje doktor Zeman. „Láďa půjde běhat až poslední, nechceme tu čekat dvě hodiny,“ žertovali na Daridův účet spoluhráči. Mladý reprezentant předvedl skutečně nejlepší silově-vytrvalostní výkon, kdy na nakloněném pásu dosáhl ve frekvenčním zátěžovém běhu maximální rychlosti 21 km/h. Vaněček s Teclem zaběhli také skvěle a za Daridou zaostali pouze nepatrně.

Velkým plusem dnešních testů je to, že se hráči již od prosince připravují individuálně a mají tak natrénováno. „Měli jsme svůj plán, já jsem odběhal většinu z 80 kilometrů v Plané u Mariánských Lázní,“ prozradil David Vaněček. „Při kondičních cvičeních na tréninku jsem se cítil dobře, což se dnes při fyzických testech potvrdilo,“ uzavírá Vaněček období neoblíbené části zimní přípravy. „Netrhnul jsem sice rekord, ale ještě, že je to za mnou,“ usmívá se Stanislav Tecl, který se obával návratu do tréninku po prodělaném zranění kotníku. „Jsem rád, že to takhle dopadlo, a že jsem po delší době dobře fyzicky připravený. Tréninky pod panem Vrbou jsou náročné, ale dají se strávit. Dopoledne trénujeme na přírodní trávě a po obědě se připravujeme v posilovně a vyklusáváme,“ popisuje rychlonohý útočník fotbalový život v novém působišti.

„Se samotným městem  ještě zatím nebyl čas seznámit se. S přítelkyní jsme se byli projít zatím jen na náměstí, věřím, že později si čas najdeme,“ dodává Tecl, který si v Plzni v současné době hledá bydlení. A jakých výsledků viktoriáni v zátěžových testech dosáhli? „Pro běžného člověka jsou dosažené hodnoty velmi nadprůměrné. I když vezmu v potaz, že všichni tři testovaní jsou špičkoví sportovci, tak nás jejich výkony velmi potěšily,“ upřesnil MUDr. Zeman.

 

 

Jaromír Pech

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·