Mistrovství ČR ve stepu bude poprvé v Plzni

03.06.2015 21:06

 

MČR ve stepu, 6. 6. 2015  9:00 – 23:00

hala TJ Lokomotiva Plzeň, Úslavská 75

 

Záštitu nad Mistrovstvím České republiky ve stepu převzala náměstkyně primátora města Plzně Bc. Eva Herinková

 

Do Sportovní haly města Plzně se v sobotu 6. června sjede na 550 nejlepších stepařů z celé republiky, kteří zde budou v rámci soutěže vyhlášené Czech Dance Organization (CDO) bojovat nejen o tituly mistrů České republiky, ale zároveň o nominace na Mistrovství Evropy v tapdance pořádané v letošním roce v Praze a Mistrovství světa, které se odehraje závěrem roku v německé Riese.

 

Mistrovství České republiky ve stepu se pořádá již od roku 1989. Soutěží se podle soutěžního řádu International Dance Organization (IDO). V předchozích letech se MČR konalo v Praze a Brně, letos poprvé se odehraje v Plzni. Organizátorem je plzeňský spolek K.R.O.K.

 

„CDO nás oslovila vloni na základě prvního ročníku Plzeňského festivalu stepu. Letošní druhý ročník už máme úspěšně za sebou a opět jsme si potvrdili, že zájem o step v Plzni stoupá. Věřím proto, že mistrovství bude skvělou inspirací pro všechny, kdo se stepu věnují nebo s ním chtějí začít. Soutěže jsou divácky velmi atraktivní,“ zve do haly TJ Lokomotiva Kamila Borovská ze spolku K.R.O.K., majitelka plzeňského Step bystep studia.

Step by step studio - junioři

 

Celodenní program, během kterého se utkají stepaři z 16 klubů z Prahy, Brna, Plzně, Hradce Králové a dalších měst, začíná v 9 hodin. Nejmladšímu účastníkovi je 6 let a nejstaršímu 70. Soutěžní disciplíny se podle druhu dělí na Sóla (jednotlivci, muži a ženy zvlášť), Dua (2 tanečníci), Tria (3 tanečníci), Malé skupiny (4-7 tanečníků), Formace (8-24 tanečníků) a Produkce (počet tanečníků neomezen).Z Plzně soutěží stepaři Step by step studia a stepařská skupina Shuffles. V porotě, která bude výkony soutěžících hodnotit, usedne osm špičkových nezávislých odborníků:JozefStolárik (Slovensko), Ruben Sanchez (Španělsko), Alexander Ostanin (Ukrajina), CarliJefferson (Velká Británie), Pavel Strouhal (ČR), Zdeněk Pilecký (ČR), Jarka Heissigerová (ČR) a Otto Kočí (ČR).

 

Vstupenky v ceně 200, - Kč a 100, - Kč (děti do 10 let, tělesně postižení a důchodci) budou k dostání na místě v TJ Lokomotiva Plzeň.

 

Další informace najdete na www.spolekkrok.cz

 

LPP


 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·