Milan Petržela přestupuje z Plzně do Augsburgu

03.07.2012 10:22

Fotbalový reprezentant Milan Petržela přestoupil z Viktorie Plzeň do bundesligového klubu FC Augsburg. V novém působišti podepsal nedávný účastník právě ukončeného Eura tříletou smlouvu.

„Měli jsme s Milanem gentlemanskou dohodu, že v případě zajímavé nabídky pro něj i klub mu Viktoria nebude v odchodu bránit. V zimě jsme se přes několik nabídek dohodli na jeho setrvání v kádru, aby Plzni pomohl vybojovat také pro další ročník evropské poháry, nyní jsme mu dali zelenou v cestě za další sportovní výzvou. Za jeho dlouholeté působení v Plzni mu patří velký dík, osobně se výrazně podílel na největších úspěších Viktorie Plzeň ve více než stoleté klubové historii,“ řekl k transferu generální manažer Viktorie Plzeň, Adolf Šádek.

Fotbalista se byl osobně podívat v novém působišti už na přelomu týdne a návštěva na něj udělala velký dojem. „Měl jsem z přijetí výborný pocit, krátce jsem měl možnost setkat se s trenérem, který mi už popisoval, jakým systémem tým hraje. Na Plzeň nikdy nezapomenu, byla tam skvělá parta, ale už je třeba udělat další krok. A Bundesliga byla vždy mým snem,“ svěřil se devětadvacetiletý Petržela, který se k týmu připojí 9. července na startu letní přípravy.

„O Milana v posledních týdnech usilovalo více klubů z několika evropských zemí. Vnímali jsme však Milanovu touhu hrát Bundesligu a několikatýdenní usilovná vyjednávání nakonec vyústila v kontrakt s Augsburgem. Milan je jedním z hráčů, na kterém chtějí v klubu stavět a pro něj samotného je to velká možnost k prvnímu zahraničnímu angažmá v kariéře,“ doplnil informace hráčův agent Viktor Kolář, předseda představenstva společnosti Sport Invest International, která hráče zastupuje.

Petržela sbíral první ligové starty v Drnovicích, kde působil v letech 2003 až2006. Další rok strávil ve Spartě Praha, nejvíce zápasů však odehrál ve Viktorii Plzeň, kam přišel před pěti lety. V národním týmu odehrál v posledních dvou letech dvanáct utkání.

http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/6576/6576989_a42fa59f53c1f2494cd96bf243997309/images/PetrelaFCV.jpg?ver=0

 

foto: FC Viktoria Plzeň

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·