Městské policie z Karlovarského kraje se zaměřily na cyklisty

30.09.2015 12:16

 

Již podruhé v tomto roce zrealizovali strážníci městských policií z Karlových Varů, Sokolova, Chodova a Ostrova společnou dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na cyklisty.  

Cílem projektu „Na kole jen s přilbou“ je motivovat cyklisty bez ohledu na věk k nošení bezpečnostních přileb při jízdě na kole.  V Karlových Varech akce proběhla ve dnech 25. a 26. září, kdy strážníci oslovili téměř stovku cyklistů. S potěšením lze říci, že téměř 2/3 kontaktovaných cyklistů přilby mělo, zbylá třetina uváděla různé důvodu, proč přilbu nemá. Nejčastěji slyšeli strážníci argumenty: ,,Jedu jen kousek, to se přilba nevyplatí. Zákon povinnost nošení přilby ukládá pouze osobám mladším 18 let.“ Strážníci slyšeli, ale i důvod: ,,Mám skládačku, k té se přilba nehodí.“

V roce 2014 zemřelo při dopravních nehodách 57 cyklistů, z nichž 46 nemělo přilbu. Tento statistický údaj jednoznačně vypovídá ve prospěch těch, kteří cyklistické přilby nosí. Další zajímavé a důležité informace se cyklisté dozvěděli z letáčků, které strážníci rozdávali společně s reflexními samolepkami a páskami. Partnerem městských policií byla při této akci opět o.p.s. Bezpečně na silnicích. 

 

Zdroj: TZ MP Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·