Město Karlovy Vary se za pár dní opět stane centrem evropského volejbalu

27.06.2012 16:59

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/2012_EL_z_FINALE_KV.jpgLázeňské město v západní části naší republiky bude od 5. do 6. července hostit finálový turnaj Evropské ligy, který bude spolu s turnajem Světové beachvolejbalové série na pražské Štvanici a zářijovou kvalifikací na evropský šampionát mužů v Ostravě jednou z největších volejbalových akcí, kterou Český volejbalový svaz v letošním roce pořádá. V karlovarské KV aréně se kromě českých reprezentantek představí týmy Srbska, Bulharska a Nizozemska.

Na dnešní tiskové konferenci hovořil o významu turnaje pro český tým předseda Českého volejbalového svazu Zdeněk Haník: „Dva nejlepší celky, finalistky turnaje, postoupí do World Grand Prix, tedy mezi absolutní výkvět  světového volejbalu. To je pro český ženský volejbal mimořádná příležitost. Proto žádáme všechny sportovní fandy o maximální podporu. Samozřejmě zveme všechny Karlovaráky, ale také všechny, kdo budou hosty filmového festivalu, aby nás přišli podpořit. Vstupné je skutečně příznivé, padesát korun na každý hrací den, a podporu budeme potřebovat už ve čtvrtek večer – v zápase s Nizozemskem, který se hraje od osmnácti hodin v přímém přenosu. Je to nejen obrovský sportovní svátek, ale dovolím si říci i přehlídka ženské krásy, volejbalistky jsou určitě nejpohlednější sportovci,“ dodal s úsměvem.

Ostřílená reprezentantka Kristýna Pastulová (momentálně působí v Baku) potvrzuje očekávání českého národního týmu: „Je to pro nás mimořádná výzva a příležitost, dostat se do světové extratřídy a hrát Grand Prix. Celý tým pod vedením nového trenéra Parisiho pro to dělá maximum, věříme, že to vyjde, a budeme rády, když nám naše publikum co nejvíc pomůže.“

Primátor Karlových Varů Petr Kulhánek připomněl, že pro Karlovy Vary je „Final Four“ velice vítanou akcí: „Dlouhodobě se snažíme Karlovy Vary dostat na sportovní mapu světa, finálový turnaj je vrcholnou akcí, která sem rozhodně patří. Navazujeme na dobré zkušenosti z loňského roku, kdy jsme hostili část Mistrovství Evropy ve volejbale mužů, rok před tím světové mistrovství basketbalu žen, a jsme opět připravení dokázat, že Karlovy Vary mají nejen dobrý sportovní stánek, ale také vynikající zázemí pro vrcholové akce. Město bylo také prostředníkem mezi Českým volejbalovým svazem a Mezinárodním filmovým festivalem, finálový turnaj je oficiální součástí doprovodného programu festivalu, a věříme, že pro desetitisíce lidí, kteří o festivalu do Karlových Varů zavítají, je skvělou možností vidět takový turnaj.“

 

 

Program Final Four Evropské ligy žen v Karlových Varech

Čt – 5.6. 2012   15:00 Srbsko – vítěz skupiny B (Bulharsko)

                               18:00 Česká republika – Nizozemsko

Pá – 6.6. 2012 15:00 utkání o 3. místo

                               18:00 finále

Vstupenky budou v prodeji v den utkání od 12:00 hodin na pokladnách KV arény. Cena vstupenky je 50 Kč a platí na obě utkání v jednom dni.

 

Reprezentační družstvo České republiky, jehož lodivodem se koncem února stal italský trenér Carlo Parisi, se v tabulce základní skupiny C umístilo na druhém místě za Nizozemskem. Vzhledem k tomu, že Česká republika má díky pořadatelství účast ve finálovém turnaji jistou, dal italský kouč v turnajích základních skupin příležitost i mladým perspektivním hráčkám. V Karlových Varech však půjde o hodně, vítězové semifinálových utkání si zajistí účast v příštím ročníku World Grand Prix, a to si Parisiho tým určitě nebude chtít nechat ujít. Češky nastoupí v semifinále proti Nizozemsku, které v základní skupině třikrát porazily a jednou odešly poraženy.

Srbsko

Srbsko vyhrálo s přehledem skupinu A, v základní části zvítězilo ve všech dvanácti utkáních a ztratilo pouze jediný bod za jedno tie breakové vítězství v závěrečném turnaji proti Španělsku. Dominanci Srbek ve skupině A dokazuje šestnáctibodový náskok na Rumunsko, které se v tabulce umístilo na druhém místě.

Bulharsko

Vítěz skupiny B. Přestože skupina B má před sebou ještě jeden turnaj, Bulharky mají desetibový náskok na druhou Francii a již nemohou být předstiženy. I Bulharsko v zápasech skupiny B jasně dominovalo. Druhá Francie nemá na postup sebemenší naději, desetibodový náskok na vítězný tým je příliš vysoký.

Nizozemsko

Třetím účastníkem, který se představí v karlovarské KV aréně, je tým Nizozemska. Nizozemky vyhráli skupinu C se čtyřbodovým náskokem na Českou republiku.

Karlovy Vary nejsou v pořádání mezinárodních volejbalových akcí žádným nováčkem. V minulém roce se v KV aréně odehrála jedna ze čtyř základních skupin a dvě čtvrtfinálová utkání mistrovství Evropy mužů.

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/TiskovkaFinalFour-zpravaHankKulhnekKlskPastulov.jpg

                                                        Tiskovka Final Tour - zprava Haník, Kulhánek, Kusák, Pastulová

 

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6519/6519354_f70d601fcdfa38d4db11c9c7c6496792/images/2012_EL_z_FINALE_KV.jpg

 

 

 

Radek Krpač, tiskový mluvčí Českého volejbalového svazu

&

Jan Kopál
Tiskový mluvčí
Magistrát města Karlovy Vary

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·