Memorandum o spolupráci v plzeňském útulku

07.11.2017 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Dne 6. 11. 2017 podepsala Městská policie Plzeň, Svoboda zvířat Plzeň z.s. a Spolek pro ochranu zvířat v Plzni memorandum o spolupráci.

Cílem memoranda je především snaha o propojení znalostí, zkušeností a nadšení lidí z neziskového sektoru s veřejnoprávní povinností města Plzně ochránit a pečovat o zvířata v nouzi.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171107145319_001_ls.png

Všechny tři subjekty se zavázaly, že si vzájemně budou vyměňovat zkušenosti a znalosti v oblasti péče o zvířata v nouzi, budou si vzájemně poskytovat odborné konzultace a budou se společně podílet na vzdělávacích a preventivních aktivitách v oblasti ochrany zvířat a životního prostředí v Plzni.

 

„Memorandum tedy umožňuje nejen budoucí spolupráci při ochraně a péči o zvířata v plzeňském útulku v Daimlerově ulici, ale otevírá i novou, zatím „neprošlapanou“ cestu ke vzdělávací a preventivní činnosti v oblasti ochrany životního prostředí, rozšiřování povědomí o fenoménu týrání zvířat, chovu zvířat a předcházení výskytu nemocí zvířat,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20171107145149_001_ls.png

 

Městská policie Plzeň v tomto ohledu může nabídnout svou pětadvacetiletou zkušenost s preventivními aktivitami v podobě besed a přednášek na všech typech škol v Plzni, spolek Svoboda zvířat Plzeň a Spolek pro ochranu zvířat v Plzni svou nepochybnou a letitými zkušenostmi nasbíranou odbornou erudici v oblasti ochrany zvířat, péče o zvířata a ochrany životního prostředí. Doufejme, že výsledkem avizované spolupráce bude řada úspěšně zachráněných zvířat z plzeňských ulic, jejich bezproblémové umístění v útulku a následný životní restart v podobě adopce. Vedlejším, nikoli však méně významným produktem spolupráce by mělo být utváření povědomí plzeňských dětí o zodpovědnosti chování vůči zvířatům a životnímu prostředí vůbec.       

 

Podpis při slavnostním aktu k Memorandu o spolupráci připojili za Městskou policii Plzeň Mgr. Karel Mach MSc., MBA., za Svobodu zvířat Plzeň, z.s. vedoucí Sekce na ochranu koček při svobodě zvířat Věra Mattasová a za Spolek pro ochranu zvířat v Plzni předsedkyně výboru Mgr. Jana Kindlová.

 

 

Zdroj: TZ MP Plzeň

LPP.

 

 

 

 


 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·