Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary nabídne víc míst na startu a změní trasu

22.01.2014 00:00

Nejen na kolonádu, ale i okolo dostihového závodiště se tentokrát vydají běžci na Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary. Poběží se 24. května 2014 jako třetí díl letošní RunCzech běžecké ligy. Po úspěchu loňské premiéry pořadatelé nabídnou téměř dvojnásobek míst na startu. Celkem 4 200, z toho 3 000 na celé půlmaratonské trati.

„Téměř dvojnásobně navyšujeme kapacitu, proto potřebujeme lepší propustnost trati při zachování bezpečnosti,“ vysvětluje Zoran Bartek, projektový manažer závodu. „Atraktivní průběh lázněmi zůstal stejný na začátku i na konci. Trasa je navíc navržena tak, aby byla schopná pojmout nárůst kapacity i v dalších letech a nemuselo pak již docházet k jejím výraznějším změnám,“ dodává.

Tentokrát to nebudou dva téměř stejné okruhy, ale po první návštěvě kolonády se běžecký had vydá po Západní ulici okolo dostihového areálu, pak zpět Studentskou a Plzeňskou ulicí. Poté se vrátí zpět na kolonádu a do cíle až na nábřeží Osvobození.

„Při přípravě nové trasy jsme jednali s městem a s dalšími souvisejícími institucemi a společně jsme se snažili najít vhodnou variantu, která by byla dostatečně atraktivní pro běžce a zároveň by umožnila pohyb po městě. Závod sice přinese po nezbytně nutnou dobu některá dopravní omezení, ale v provozu zůstane centrální autobusová stanice Tržnice,“ vysvětluje ještě Ondřej Brouček z pořadatelského týmu.


Časový program závodního dne zůstává stejný jako v loňském roce. Hlavní závod startuje v sobotu 24. května v 18 hodin, o dvě hodiny dříve vyrazí na 3 km dlouhou trasu také 1 200 účastníků dm Rodinného běhu, jehož trať je beze změn.

„Vzhledem ke kopečkům v centru zůstane „rychlost trati“ asi podobná. Ale pokud v závěru elitní běžci nebudou muset předbíhat ty pomalejší o kolo, bude to určitě jednodušší,“ říká Ondřej Fejfar, loni nejlepší český běžec (6. místo za 1:08:01), který se chystá obhajobu českého prvenství. „Museli jsme se jim vyhýbat, ale na druhou stranu nám někteří z nich fandili. Což ve chvíli, kdy už docházely síly, docela pomohlo,“ usmívá se.

Stejně se těší loňská ženská jednička Ivana Sekyrová (5. místo za 1:17:31) z nedalekého Sokolova. „Trať se mi moc líbila už loni, tady jde víc o vítězství než o absolutní časy. A i vzhledem ke kopcovitějšímu profilu se tady pořád běželo dost rychle. Teď bez předbíhání o jedno kolo se jistě ještě zrychlí. Atmosféra na kolonádě byla skvělá. Doufám, že lidi přijdou fandit i na místa vzdálenější od centra,“ zve už teď.

RunCzech běžecká liga 2014 startuje 5. dubna 2014 Sportisimo 1/2Maratonem Praha. Více aktuálních informací hledejte na www.runczech.com nebo na Facebooku.

 

Zdenka Pecková

PR & Marketing Executive

(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·