Malé samolepky, které hodně pomáhají

05.05.2014 14:45

Od začátku letošního roku jsou všechny zastávky v Karlových Varech opatřeny hliníkovou samolepou s informacemi psanými braillovým písmem. Lépe orientovat se tak mohou nevidomí, slabozrací i lidé se zbytky zraku. Z cedulky se dozví na jaké právě stojí zastávce, jakým směrem z ní odjedou a telefonní číslo, na kterém jim operátorka sdělí, v kolik hodin autobus pojede.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140506_004_mc.png

"Jedná se o malou, relativně lacinou samolepu, která přináší velkou pomoc," říká karlovarský radní Libor Šembera.

Právě on před nedávnem zastupoval vedení města na slavnostním udílení výročních cen Národní rady osob se zdravotním postižením v sále hotelu Pyramida v Praze, společně s Jiřím Tluchořem z Dopravního podniku Karlovy Vary, který zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve městě. Za informační štítky na karlovarských zastávkách byly Karlovy Vary nominované na prestižní cenu v I. kategorii – kategorii veřejných institucí, kterou nakonec získala Národní galerie v Praze.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2014/20140506_005_mc.png

Vítězové měli samozřejmě radost z ocenění své práce, o nějakém zklamání však nemohla být řeč ani mezi ostatními nominovanými. "Máme radost především z toho, že můžeme části našich spoluobčanů jejich život ve městě usnadnit," míní Šembera.

 

Jan Kopál

Tiskový mluvčí

(MC)

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·