Magistrát města Karlovy Vary spustil nové internetové stránky

26.05.2016 13:30

 

Magistrát města Karlovy Vary má nový web. Novinářům ho včera představil náměstek primátora města Michal Riško. Na stávající adrese www.mmkv.cz najdou uživatelé moderní a přehledné internetové stránky, které mimo jiné poskytují snadnější orientaci v jednotlivých agendách úřadu nebo v návodech nejrůznějších životních situací. Stránky jsou komfortně dostupné na mobilních zařízeních a nově umožňují zasílání aktualit, oznámení z úřední desky a informací o veřejných zakázkách prostřednictvím emailu.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2016_1/20160526133259_001_ls.png

 

 

 

 

Náměstek primátora města Karlovy Vary Michal Riško k novému webu magistrátu

 

Proč jsme nechali vytvořit nový web?

Předešlý web byl vytvořen před osmi lety a ve své době se jednalo o moderní internetovou prezentaci. Nyní jsou ale na internetové prezentace úplně jiné nároky, které je potřeba reflektovat. Internetové stránky již dávno nejsou jen doménou stolních počítačů a je nutné, aby stránky byly přístupné i z jiných zařízení. Také došlo ke změně hardwarového řešení, nyní jsou umístěné na serveru odolnému vůči hardwarové poruše.


 

Kolik stál nový web?

Starý web ve své době stál 1.000.000,- korun a měsíčně jsme platili za údržbu a správu 12.000,-. Dokonce jsme se museli starat i o běh hardwaru / serveru, kde byla prezentace spuštěna.

Nyní jsou měsíční náklady 7.000,- a to včetně správy a údržby stránek a serveru. Samotný web stál 296.000,- V rozpočtu byl tento finanční obnos dostupný a připravený.


 

Co nového umí webové stránky?

Nové stránky byly navrženy ze dvou úhlů pohledu. Z pohledu správy obsahu, která je nyní daleko jednodušší a vyhovuje moderním standardům. Uživatelé magistrátu tak mohou lépe a rychleji pečovat o obsah. Dále pak nové přínosy pro návštěvníky webu. Nyní se můžou občané dozvědět nejen o nových veřejných zakázkách, ale také o příspěvcích na úřední desku a aktualitách e-mailem. Závady a nedostatky byly přepracovány tak, aby vkladatel nedostatku byl informován o změně.

Každá stránka má nyní svou zodpovědnou osobu a návštěvník tak hned může kontaktovat zodpovědnou osobu a dozvědět se více o svém požadavku.

Obsah a struktura byly kompletně přepracovány, aby lépe vyhovovaly potřebám návštěvníků.

Také technologicky nový web pokročil velmi kupředu. Na vyhledávání je použit Google, struktura a obsah webu byly upraveny tak, aby vyhledávačům byly přístupnější. Nasadili jsme moderní měřící nástroje, abychom mohli průběžně web vylepšovat na základě interakce návštěvníka s webem.

V neposlední řadě je také web čitelný na mobilních zařízeních a také jsme se více věnovali bezpečnosti webu, bude nasazen SSL certifikát.


 

Proč stránky vypadají právě takto?

Design byl navržen v souladu s grafickým manuálem města Karlovy Vary. Rozvržení obsahu bylo navrženo podle statistik používání webu. Nyní ale máme dokonalejší sledování chování uživatelů a zhruba po třech měsících používání budeme strukturu upravovat podle potřeb uživatelů.


 

Jak dlouho se web tvořil?

Samotný web byl vytvořen za 90 dnů a byl dodán v termínu. Po té ještě několik týdnů probíhaly korektury obsahu tak, aby byl web spuštěn s kompletními a aktualizovanými informacemi.


 

Byly splněny podmínky smlouvy?

Ano, kromě jazykových mutací, zvažujeme ještě změnu rozsahu překladu. Budeme je nasazovat později během roku.


 

Co očekáváte od nového webu?

Technologické přiblížení aktuálním trendům, což především znamená dostupnější informace pro uživatele webu. Snadnější obsluhu a tím i vždy aktuální web. Na stejné platformě pak také chceme spustit internetové stránky městské policie, čímž ušetříme další náklady.

 

Byly nějaké vícepráce?

Ano. Autor starého webu bohužel nebyl schopný dodat data ve standardizovaném formátu. Současný dodavatel tedy musel data importovat vlastními silami. Cena víceprací je 46.000,- Kč.

 

Zdroj: TZ Magistrát města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·