Lukáš Stratil: Na přípravu s Plzní se těším

16.01.2014 00:00

Ještě před několika dny se chystal na zimní přípravu s celkem Příbrami, dnes se už devatenáctiletý ofenzivní talent ze středočeského města hlásil trenéru Uhrinovi v Plzni. Řeč je o Lukáši Stratilovi, který se zapojil do přípravy západočeského celku a s Viktorií v sobotu odcestuje na soustředění do turecké Antálie.

 

Mladý útočník se musí vypořádat s aklimatizací v novém celku. „V Příbrami jsme měli náročnou přípravu, ale teď je předemnou nová výzva a zároveň očekávám, že to bude obrovská zkušenost. Moc se těším na tréninkové podmínky do Turecka. Pro mě ale bude největší přínos, že budu moci trénovat s tak zkušenými hráči, kteří v Plzni jsou,“ těší se Stratil, který nejde do úplně neznámého prostředí. „Znám několik kluků z kabiny jako jsou František Rajtoral, Tomáš Wágner nebo Lukáš Hejda. Doufám, že si s celou kabinou budu rozumět. Mluvil jsem i s trenérem, který mi říkal, ať se ničeho nebojím a že ve spolupráci s kabinou určitě všechno zvládnu,“ líčí člen reprezentačního celku do 21 let. „Těším se i na Horviho, který je svými vtípky vyhlášený a asi jim jako nováček neuniknu,“ usmívá se nová tvář v plzeňské kabině.

 

Loňská sezóna se Stratilovi vydařila. Za 334 minut na hřišti se dokázal v dresu Příbrami třikrát gólově prosadit. „Jsem rád, že jsem se na podzim vrátil do formy. V Příbrami jsem se pod trenérem Strakou chytil a využil svojí šanci. Věřím, že se mi něco podobného povede i v Turecku a vstřelím nějaké branky,“ neskrývá optimismus hráč, jehož vzorem je španělský sniper David Villa. „Všechno to bylo narychlo, včera jsem teprve dostal informaci, že jdu do přípravy tady v Plzni a v sobotu odlétám do Turecka. Všechno jsem rychle sbalil a žádné problémy nenastaly. Všechno je v pořádku,“ dodává spokojeně Lukáš Stratil.

 

Mgr. Pavel Pillár
PR manažer
(MC)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Žáci školy pomáhají v čase adventním
Česká firma s dlouholetou tradicí
s dlouholetou tradicí
Kouzelné Vánoce s Českou sítí
 

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·