Listopadové farmářské trhy nabídnou i zajímavé rady a tipy

18.11.2014 19:02

 

Jak poznat čerstvou rybu, vykostit a naporcovat kapra? Odpovědi a také originální receptury ze sladkovodních ryb najdete na listopadových Městských farmářských trzích v Karlových Varech. Návštěvníci budou moci ochutnat originální pokrmy z ryb z českých rybníků, odborné rady předá zájemcům zkušený kuchař.

Díky nebývale teplému počasí nebudou ani na listopadových trzích chybět zelináři, kteří poradí s výběrem brambor na bramborový salát a nabídnou kvalitní cibuli a kořenovou zeleninu.

Ve velkém budou zastoupeni prodejci s výrobky posilujícími zdraví přírodní cestou. V nabídce tak budou například lístky a mladý květ konopí, konopný sirup nebo loupané konopné semínko. Jde o výrobky, které jsou oceňovány nejvyšší jakostí na světovém trhu a jsou pod farmaceutickou kontrolou.

Návštěvníky čeká bohatá nabídka sušeného ovoce a ořechů - novinkou budou višně, ořechy v čokoládě, brusinky v čokoládě aj.

Chybět nebudou neslazené  a neředěné 100% mošty např. z červené řepy a černého rybízu. V nabídce se objeví i paštiky, omáčky a přesnídávky z rodinné konzervárny. Kdo už se připravuje na pečení cukroví, může si pořídit kvalitní mouku. Dále bude nabízen sortiment, který návštěvníci důvěrně znají: med, regionální výrobky vítězů soutěže „Regionální potravina Karlovarského kraje", cukrářské výrobky, knedlíky, chlazená drůbež, masné výrobky, klobásy, máslo, sýry, mléčné výrobky atd. Novinkou budou škvarkové placičky.

 

Organizátor karlovarských farmářských trhů, společnost KV CITY CENTRUM, ctí farmářský kodex - čerstvost, kvalita, český dohledatelný zdroj. Přesvědčit se můžete v pátek 21. Listopadu před Městskou tržnici ve Varšavské ulici v Karlových Varech. Začátek prodeje je v 11.00 hodin. 

 

Zájemci o zdravý způsob života mohou v pátek 21. Listopadu navštívit také zajímavou besedu se známým odborníkem na prevenci a léčení civilizačních chorob MUDr. Karlem Erbenem. Beseda je na programu v aule Vysoké školy Karlovy Vary (tř. TGM 3) od v 17.00 hod.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·