Ligu odpadů 2015 vyhrál Boží Dar a Františkovy Lázně

17.09.2015 20:20

 

 Nejlepší v třídění odpadu jsou na území Karlovarského kraje města Boží Dar a Františkovy Lázně. Vyplývá to z výsledků 10.ročníku krajské soutěže měst a obcí na podporu třídění odpadů s názvem „Liga odpadů 2015“. Soutěž vyhlásil Karlovarský kraj a společnost EKO-KOM jako tradiční součást společného projektu na podporu třídění odpadu.

 

Karlovarský kraj podpořil vítězné obce částkou 60 tisíc korun, za druhé místo bylo 30 a za třetí místo 10 tisíc korun.Ceny vítězům předal krajský radní Josef Hora. „Stále více se daří motivovat naše obyvatele, aby třídili využitelné složky odpadů. V řadě měst a obcí jim v tom pomáhá dostatek sběrných míst i barevných kontejnerů. Blahopřeji lidem z vítězných obcí, ale uznání si zaslouží i ostatní, kteří považují třídění odpadů za každodenní samozřejmou věc,“ uvedl.

 

Soutěže se automaticky účastnilo 129 obcí zapojených do systému třídění odpadů provozovaného společností EKO-KOM. V prvním kole se hodnotila statistickádata, především produkce vytříděnýchodpadů a odpadů obalů na jednoho obyvatele nebo hustotasítě kontejnerů na separovaný odpad. Do druhého kola pak podle stanovenéhopořadí postoupilo 5 nejlepšíchmalých obcí do tisíce obyvatela 5 nejlepších obcí a měst nadtisíc obyvatel. Obce tajně navštívila odborná komise složenáze zástupců vyhlašovatelů soutěžea hodnotila umístění kontejnerůa sběrných stání na vytříděný odpad ičistotu okolo kontejnerů.

 

V Karlovarském kraji se loni vytřídilo 39, 4 kilogramu využitelného odpadu na obyvatele, celorepublikový průměr přitom činil 40, 5 kilogramu.

 

Výsledky Ligy odpadů 2015:

 

Malé obce do 1000 obyvatel:
 

1 Boží Dar11Fra město Boží Dar

2 Tuřany

3 Přebuz

4 Smolné Pece

5 Otovice

6 Libá

7 Stanovice

8 Poustka

9 Jenišov

10 Zádub-Závišín

 

Velké obce nad 1000 obyvatel:

 

1 Františkovy Lázněl1 město Františkovy Lázně

2 město Kraslice

3 město Skalná

4 město Loket

5 obec Dalovice

6 město Nová Role

7 obec Merklín

8 město Hroznětín

9 město Plesná

10 město Mariánské Lázně

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·