Ligový zápas okoření netradiční fotbalová jedenáctka.

04.03.2016 12:12

 

Za plzeňskou Viktorku ´nastoupí´  hasič, policistka, fanoušci klubu i milovníci piva Gambrinus

 

Místo Jana Kovaříka hasič Petr Svoboda, záložník Tomáš Hořava se na trávníku pro změnu ´promění´ v policistku Helenu Hájkovou. I tak by mohla vypadat soupiska FC Viktorie Plzeň na utkání s Bohemians Praha 1905, které se odehraje na plzeňském stadionu 12. března. Hráči domácích totiž ponesou na svých dresech jména lidí z plzeňského kraje, kteří v pracovním či osobním životě píší výjimečné příběhy. V týmu Viktoriánů ale nebudou chybět ani jména fanoušků, jejichž podpora klubu není omezena věkem ani tělesným handicapem. Podobně sestavu doplní i lidé, kteří svému řemeslu a práci zasvětili celý život, a které pro změnu do zápasu vyslal iniciátor celé akce, pivovar Gambrinus. Ten přidává
i benefiční rozměr, výtěžek ze zakoupeného piva Gambrinus na stadionu v den utkání pak poputuje na charitativní účely.

Smyslem fotbalové události je ocenit nevšední osobnosti každodenního života, a zároveň dát vědět
o jejich dobrých skutcích pro druhé. „Tuto myšlenku jsme s Gambrinusem začali rozvíjet několik měsíců nazpět a od začátku jsme byli vyzněním akce nadšení. Mezi námi žije spousta hrdinů, jejichž skutky či životní příběhy zůstávají lidem utajeny. O to víc nás těší, že právě skrze fotbal o nich můžeme dát vědět široké veřejnosti. Také hráči se pro projekt nadchli a v kabině probíhá živá diskuze o tom, který z fotbalistů ponese jaké jméno,“ uvedl za Viktorii generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

„Dobrých lidí, kteří mohou být pozitivním příkladem pro ostatní, není nikdy dost. Je pro nás ctí přispět touto hravou formou k tomu, aby jich nejen na Plzeňsku přibývalo. Zároveň jsme chtěli poděkovat těm, kteří zasvětili celý svůj profesní život našemu řemeslu a pivu Gambrinus. Proto se i někteří z nich objeví na dresech plzeňských hráčů,“ řekl Marek Dvořák, marketingový manager značky. Na dresech hráčů se tak objeví i jméno sládka Zdeňka Poláka, který vaří pivo v pivovaru Gambrinus již přes čtyřicet let. Na jednom z dresů bude mít své místo i jméno hasiče Petra Svobody, který zachránil při zásahu život svému kolegovi, jiný hráč zase ponese jméno nevidomého fanouška Václava Šindeláře, jenž přes svůj zdravotní handicap nechybí na žádném zápase Viktorie Plzeň v Doosan Aréně.

Akce bude mít i charitativní rozměr: Výtěžek z každé zakoupené Gambrinus desítky v den utkání na stadionu bude převeden na konto oddělení urgentního příjmu (Emergency) FN Plzeň pro nákup monitoru vitálních funkcí.

Princip výběru ´neznámých hrdinů´ byl jednoduchý. Fandy zvolila plzeňská Viktorie, pro změnu “pivovarské“ vybral pivovar Gambrinus. Zbylé členy týmu, kteří se pro druhé realizují zejména skrze svou práci, oslovily fotbalový klub a pivovar společně. Finální podoba soupisky plzeňské Viktorie na zápas s pražskými Bohemians, který se odehraje 12. března, bude včas oznámena.

 

                                                                                              

Zdroj: TZ FC Viktoria Plzeň  

LPP                                                                                            


 

                                                                                                                                     


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·