Lidé přišli na Den s hejtmankou se zajímavými podněty

06.01.2017 09:19

 

Historicky první Den s hejtmankou přilákal na Krajský úřad Karlovarského kraje bezmála třicítku lidí. Obyvatelé  regionu řešili s hejtmankou Janou Vildumetzovou problémy týkající se zaměstnanosti v kraji i dopravní dostupnosti některých oblastí.

http://www.foto.oko24.info/vydano/2017_1/20170106092032_001_ls.png

„Moc mě překvapilo a potěšilo, že přijeli občané ze všech částí kraje, z Chebska, Sokolovska a z Karlovarska. Dokonce dorazili i z malých obcí jako je Boč nebo Božičany, toho si velmi vážím. Mluvili jsme například o věhlasné tradici výroby hudebních nástrojů v Lubech u Chebu a o škole, která vychovávala dostatek kvalitních řemeslníků. Dále jsme diskutovali o tom, zda kraj uvažuje o strategickém partnerovi pro karlovarské letiště, na řadu přišel i plán obchvatu Karlových Varůa podmínky pro budoucí klienty nově budovanéhohospicu v Nejdku,“ uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová. Navštívit ji přišel rovněž stavitel větrných elektráren na Božím Daru či jedna ze starostek.

Další z účastníků akce se zajímal o možnost lepší propagace výrobků se značkou kvality Regionální potravina, jakou jsou mimo jiné ovocné a bylinné čaje z Krásna. „Těchto kvalitních výrobků máme v našem kraji celou řadu, a přestože je dnes velká poptávka po produktech z místních surovin, nemyslím si, že by se o nich dostatečně vědělo. Proto se budeme snažit zviditelnit ty nejlepší regionální potraviny, aby je znali nejen občané u nás, ale i za hranicemi kraje,“ zdůraznila hejtmanka. Ta také přislíbila, že se pokusí vyřešit problém s cenami jízdenek pro seniory v autobusech MHD Ostrov a jednat o vlakovém spojení z Boče směrem na Karlovy Vary, kterým se lidé dopravují na odpolední směny.

  „Občany jsem zároveň informovala o plánované stavbě tří úseků D6 směrem na Prahu v letošním roce a o tom, že naší prioritou je prodloužit otvírací dobu lékárny v karlovarské nemocnici, aby ji mohli nemocní využít i v době, kdy jsou všechny ostatní lékárny uzavřeny. Kromě Dnů s hejtmankou plánuji pravidelně komunikovat s lidmi, až budu navštěvovat obce a města v celém kraji. Těším se na další společná setkání,“ dodala Jana Vildumetzová. 

 

Zdroj: TZ Krajského úřadu Karlovarského kraje

LPP

Tisková zpráva Krajského úřadu Karlovarského kraje

Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·