Lidé mohou opět navrhovat kandidáty na Cenu hejtmana

17.04.2012 18:12

Plzeň, 17. dubna 2012- Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec vyhlásil Cenu hejtmana za rok 2011.

Nominace mohou obyvatelé kraje posílat do konce letošního června na e-mail cenahejtmana@plzensky-kraj.cz nebo na adresu Krajský úřad Plzeňského kraje, Odbor kancelář hejtmana, Škroupova 18, 306 13 Plzeň. Nominováni mohou být pouze obyvatelé Plzeňského kraje za skutky, které se odehrály v loňském roce (2011).

„V dnešní době je potřeba upozornit na tak významné skutky, jako je záchrana lidského života. Lidí, kteří jsou schopni nezištně pomoc, si velmi vážím a myslím si, že si zaslouží ocenění,“ říká hejtman Milan Chovanec.

V uplynulých letech získalo Cenu hejtmana celkem 25 lidí, kteří pomohli člověku v ohrožení života nebo se dlouhodobě věnují charitativní činnosti.

V loňském roce získal ocenění Patrik Novák z Tachova, který pomohl svému strýci při cyklovýletu. Muž spadl z kola a upadl do bezvědomí. Tehdy šestnáctiletý student lesnické školy v Písku okamžitě začal s resuscitací.

Druhou oceněnou byla osmnáctiletá studentka Sportovního gymnázia v Plzni Karolína Šimůnková, která loni na zimním stadionu v Rokycanech zachránila svého spolužáka. Zastavila mu tepenné krvácení do příjezdu záchranářů.

Třetím oceněným zachráncem se stala Sandra Křížková, která pracuje v plzeňských jeslích. Díky její okamžité pomoci přežil dvouletý chlapec. Upadl do bezvědomí a Sandra ho musela oživovat hned dvakrát, než přijela záchranka.

Ocenění si převzali z rukou hejtmana šek na 10 tisíc korun, pamětní list a plaketu.

 

http://img5.rajce.idnes.cz/d0502/6/6132/6132597_6add00d0eaa4ab1fa2c36091adcb21ea/images/MChovanec.jpg

                                      Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·