„Lépe to vyjít nemohlo,“ shodují se viktoriáni

05.12.2012 19:28

Hned několik faktorů činí ze čtvrtečního zápasu s Atléticem Madrid jedinečnou událost. Předně se však jedná o utkání, ve kterém se rozhodne o pořadí postupujících ze základní skupiny B Evropské ligy. I v posledním zápase podzimu je tak o co hrát.

„Je to poslední zápas v tomto roce, takže ho samozřejmě chceme vyhrát,“ říká rozhodně František Rajtoral. Samotní hráči tak před utkáním vyvracejí, že by v zápase, za stavu, kdy je o jejich postupu do jarní fáze soutěže již prakticky rozhodnuto, nějak polevovali. „Myslím si, že v Evropské lize je svátkem každý zápas sám o sobě. A je jedno, jestli je to Atlético nebo kdokoliv jiný. Ta motivace tam pro nás je obrovská a já osobně beru každý takový zápas jako ohromný svátek,“ přidává se Daniel Kolář.

Oba dva hráči také vědí, že velký svátek to bude i pro plzeňské fanoušky, kteří je opět budou, tak jako po celý letošní podzim, hnát za vítězstvím. „Je to taková poslední třešnička na dortu, krásný zápas a taková odměna jak pro nás, tak i pro plzeňské fanoušky. Myslím si, že lépe to opravdu vyjít nemohlo,“ říká Dan Kolář a dává tak vzpomenout i na loňskou sezónu, ve které viktoriáni poslední podzimní zápas sehráli shodou okolností také 6. prosince a také proti jednomu z evropských velkoklubů, AC Milán. V tomto utkání pak senzačně remizovali s italským fotbalovým gigantem 2:2. Vidí zde hráči určité paralely? „Tak takové zápasy nám dávají velké zkušenosti do dalších bojů, ale každý zápas je jiný, takže uvidíme ve čtvrtek, ale určitě to bude fantastický zápas,“ říká s úsměvem František Rajtoral.

Ještě v jednom důležitém aspektu jsou si oba zápasy trochu podobné. Pavel Vrba, z něhož se za poslední roky stal hrdina plzeňských fanoušků a trenér obdivovaný i svými soupeři, slaví 6. prosince narozeniny. A stejně jako v loňském roce, i letos by mu hráči rádi nadělili co nejkrásnější zážitek k narozeninám. „Pro trenéra by to určitě hodně znamenalo a zároveň bychom se mu odvděčili vlastně za celou dosavadní sezónu. A zvlášť kdybychom uhráli dobrý výsledek, tak by podle mě byl hodně šťastný,“ dodává na závěr Radim Řezník.

 

 

Zdroj: www.fcviktoria.cz

 

 

(MR)


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·