Lázně Františkovy Lázně přivítaly studenty na exkurzi

01.05.2015 12:56

 

 

Díky projektu Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje poznali studenti a studentky posledního ročníku ISŠ Cheb provoz v luxusním hotelu Imperial.

V lobby čtyřhvězdičkového lázeňského hotelu Imperial ve Františkových Lázních vládne obvyklá kombinace noblesy a pohody. Dnes je tu však přeci jen rušněji než jindy. U baru se houfuje zástup studentek a studentů, kteří si zkoušejí přípravu kávy. Již brzy dokončí učení v oboru kuchař-číšník na Integrované střední škole Cheb a exkurze v prestižním lázeňském zařízení je součástí jejich přípravy na hledání zaměstnání.

Budoucí kuchaři a číšníci právě naslouchají manažerovi úseku Food&Beverages Františkovi Nedbalému, který podrobně popisuje vlastnosti připravované kávy. „Je skvělé, že manažer ví o té kávě všechno. Moc se mi líbí prostředí tady v hotelu, všude absolutní čistota, exkurze nám umožňuje poznat luxusní provozovnu a rozhodnout se, jestli třeba v nějaké podobné chceme někdy v budoucnosti pracovat,“ komentuje exkurzi jeden ze studentů Petr Lukáč, jehož snem je po vyučení pokračovat ve vzdělávání a stát se manažerem hotelu.

„Ráda pořádám exkurze. Studenti při nich mají možnost poznat zaměstnavatele i z jiné stránky než z odborné praxe.  Později se s některými z řad studentů potkávám při výběrových řízení a pro mě je to zpětná vazba, že exkurze mají smysl,“ říká vedoucí personálního oddělení lázní Iveta Sládková, která studenty v lázních přivítala díky projektu Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje zaměřenému na zaměstnávání absolventů.

S absolventy spolupracuje Iveta Sládková dle svých slov ráda, oproti stávajícím zaměstnancům se jí s nimi pracuje lépe při změnách v pracovních procesech, neboť nemají zažité špatné návyky. V Lázních Františkovy Lázně jsou momentálně obsazena všechna pracovní místa s výjimkou pozic odborných fyzioterapeutů, takže zaměstnání některého z letošních absolventů gastronomických oborů je zatím v jednání.

Zaměstnavatelům, kteří se rozhodnou přijmout absolventa, nabízí Krajská hospodářská komora možnost čerpání dotace na jeho mzdu. „Z pohledu zaměstnavatelů je to podstatné a zajímavé doplnění projektu, který jinak obsahuje aktivity jako jsou burzy práce, workshopy pro studenty a studentky či právě exkurze u zaměstnavatelů“, vysvětluje manažerka projektu Lenka Bílková  a dodává, že se momentálně připravují exkurze v dalších společnostech v regionu, kterých bude celkem deset.

 

Zdroj. TZ KHKKK

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·