Lávka z Růžového vrchu na Horní nádraží bude uzavřena nejspíš do konce března

10.02.2015 19:19

 

 

Minulý týden konstatoval statik při pravidelné prohlídce lávky pro pěší na Horním nádraží, že její nosné konstrukce vykazují poškození, která neumožňují lávku dále užívat. Od pátku 6. února je lávka uzavřena, je na ni zakázán vstup.

 

Náměstek primátora Čestmír Bruštík při dnešním jednání na místě konstatoval: „Musíme nejdřív otryskat rez u paty sloupů a zjistit, v jakém stavu je ocel. V případě potřeby je vyztužíme, aby lávka mohla zase sloužit. Také je potřeba opravit ochranné plechy nad vedením trolejí, jsou prorezlé, při kontrole seshora to dokonce vypadá, že na ně někdo šlapal. Při všech pracích v kolejišti a nad ním potřebujeme součinnost Správy železniční dopravní cesty. Na dnešním jednání jsme se dohodli, že se budeme snažit opravy co nejvíce urychlit. Pokud nenastanou nepředpokládané komplikace, bude do konce března opravená.“

 

Ocelová lávka z roku 1972 má dřevěnou mostovku a schodové stupně. Poslední opravou prošla před půl rokem, v srpnu a září, kdy byly vyměněny právě dřevěné pochozí části a s nimi související ocelové prvky za celkem 440 tis. Kč. Po zbourání stávající nádražní budovy a dostavbě nové město plánuje připojit také zcela novou lávku pro pěší. Do otevření nové lávky, pravděpodobně do konce příštího roku, by měla sloužit pro přístup na Růžový Vrch lávka dosavadní.

 

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP

 


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·