Lávka pro pěší z Horního nádraží je z havarijních důvodů uzavřena

09.02.2015 15:43

 

 

Lávka pro pěší přes Horní nádraží je mimo provoz. Důvodem je stav hlavních nosných konstrukcí. Výsledky odborného posouzení stavu lávky prokázaly natolik závažné poškození svislých nosných konstrukcí, že muselo v pátek 6. února dojít k bezodkladnému uzavření frekventované spojnice mezi Horním nádražím a Růžovým vrchem. Město bude nyní usilovně hledat možnosti, jak stávající konstrukce zabezpečit, opravit a uvést do stavu, který by umožnil opětovné otevření a bezpečný provoz lávky. Již zítra (v úterý 10. února v 10:30) proběhne místní šetření za účasti statiků, dotčených odborů magistrátu města, 1. náměstka primátora Čestmíra Bruštíka a Správy železniční dopravní cesty.

Město v nedávné době nákladem zhruba 400 tisíc korun provedlo opravy vodorovných konstrukcí a pochozí plochy lávky, jejichž havarijní stav odhalila běžná prohlídka. Poškození svislých konstrukcí tehdy zjištěno nebylo, odhalila je až nyní pravidelná hlavní prohlídka mostních objektů v Karlových Varech.

Karlovy Vary mají připravený projekt na výstavbu zbrusu nové lávky z Horního nádraží na Růžový vrch. Realizace je ale odvislá od výstavby nové výpravní budovy hlavního karlovarského nádraží. K výstavbě lávky může dojít až po demolici stávajících nádražních budov.

Z tohoto důvodu bude stávající lávka opravena tak, aby mohla sloužit chodcům až do zprovoznění lávky nové, tedy minimálně do roku 2016.

Omlouváme se za dočasné omezení a komplikace, které náhlé uzavření lávky přineslo. S ohledem na zajištění bezpečnosti chodců ale jiné řešení možné nebylo.

Zdroj: TZ Magistrátu města Karlovy Vary

LPP


Dnes je

kalendář jmen

 Seznam 

 ZDRAVOTNÍCH

POHOTOVOSTÍ 

Plzeňský kraj

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·

Reklama

Barevná škola v zeleném údolí
Truhlařina je voňavá práce
Absolventi technických oborů se o práci bát nemusí
Jak si usteleš, tak si lehneš!
Úspěch založený na kvalitě

· · · · · · · · · · · · · · · · · ·